Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

18 webkamer - Vídeň

      Chystáte se vyrazit do města Vídeň? Tak to jste u nás správně :-). Na mapě naleznete webové kamery z města Vídeň a jeho okolí. Nespoléhejte se jen na předpověď počasí, ověřte si u nás aktuální stav na místě. Díky online záběrům z webových kamer města Vídeň a jeho okolí můžete vyrazit ve správnou chvíli a za slunného počasí.

    Plánujete v následujících dnech dovolenou, výlet nebo služební cestu a nejste si jisti, jaké bude počasí? Podívejte se na předpověď počasí na stránkách www.yr.no - RakouskoVídeň a sledujte online kamery z pohodlí domova. Hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-). Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

    Oddálením nebo přiblížením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí Vámi vybrané webové kamery. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o kameře s možností prokliku na detail.

     Víte o další kameře z města Vídeň nebo jeho okolí? Dejte nám vědět. Přidejte ji k nám kliknutím na odkaz - přidat webkameru. Pro návrat na webové kamery z dalších obcí a měst zvolte v horním menu odkaz Rakousko.

Výpis webkamer - Vídeň

Náhledový obrázek webkamery Vídeň

Webkamera Vídeň

Koukněte na město Vídeň a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na Vídeň. Rakousko.

Náhledový obrázek webkamery Vídeň - Altmannsdorf

Webkamera Vídeň - Altmannsdorf

Koukněte na město Vídeň a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběr webkamery na dopravní situaci. Rakousko.

Náhledový obrázek webkamery Vídeň - Arsenal věž

Webkamera Vídeň - Arsenal věž

Koukněte na město Vídeň a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběr webkamery na Vídeň. Rakousko.

Náhledový obrázek webkamery Vídeň - Augarten

Webkamera Vídeň - Augarten

Koukněte na město Vídeň a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběr webkamery na Vídeň. Rakousko.

Náhledový obrázek webkamery Vídeň - Burgtheater

Webkamera Vídeň - Burgtheater

Koukněte na město Vídeň a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběr webkamery na Burgtheater. Rakousko.

Náhledový obrázek webkamery Vídeň - City Hall

Webkamera Vídeň - City Hall

Koukněte na město Vídeň a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera umístěná na budově Burgtheater, snímá pohled na ulici Ringstraße. Rakousko

Náhledový obrázek webkamery Vídeň - Inzersdorf 3

Webkamera Vídeň - Inzersdorf 3

Koukněte na město Vídeň a jeho okolí webkamerou ONLINE. Další záběr webkamery na dopravní situaci. Rakousko.

Náhledový obrázek webkamery Vídeň - Johann Strauss

Webkamera Vídeň - Johann Strauss

Koukněte na město Vídeň a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera zabírá sochu Johanna Strausse ve Vídni. Rakousko 

     Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Vídeň - Rakousko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí, dopravě nebo jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

     Plánujete letní nebo zimní dovolenou v Rakousku? Sledujte kamery. Díky online záběrům tak můžete ve správnou chvíli a za hezkého počasí vyrazit vstříc své vysněné dovolené. Chystáte se na lyže? Sledujte sněhové podmínky díky kamerám ze skiareálů - Kitzbühel, Dachstein West, Ski Amadé… a hned budete vědět, kam vyrazit. Vychutnejte si horskou krajinu v létě a obdivujte jedinečná panoramata Alp z hřebenů hor.

     Víte o další kameře a chcete nám pomoc rozšířit seznam kamer v rakouském regionu Vídeň. Klikněte v horním menu na odkaz - přidat webkameru.

 

     Rakousko je vnitrozemská země ve střední Evropě, která sousedí celkem s osmi státy. Kostru Rakouska tvoří Alpy a dopravní osu řeka Dunaj. Rakousko je federativní republika tvořená devíti spolkovými zeměmi. Hlavním městem je Vídeň. Vídeň je jedna z top metropolí Evropy, která stojí za návštěvu. Je to město hudebních skladatelů, jako jsou Johann Strauss, Beethoven nebo Schubert. Vídeň je známá také pro svá muzea, architektonické památky a mnoho kaváren a restaurací, které nabízejí to nejlepší z rakouských specialit. Z památek zmíníme například Zámek Schönbrunn, nejznámější turistickou atrakci ve Vídni, Stephansdom a Prater, park s více než 250 atrakcemi, který můžou milovníci adrenalinu navštívit.

     Rakousko je velmi hornatá země a Alpy s nejvyšší horou Grossglockner (3797 m) zaujímají asi 60 % z celkové plochy. Rakouskem protéká druhá největší řeka Evropy – Dunaj. Dalšími velkými řekami jsou Inn, Salzach, Enns, Müra a Dráva.

     Rakousko v létě, v zimě, s rodinou, s přáteli nebo jednotlivě, vždy budete z dovolené v Rakousku určitě nadšeni. V zimě žije Rakousko národním sportem a to lyžováním. V žádné jiné zemi nesouvisí lyžařský sport, jak vrcholový tak i rekreační, tolik s každodenním životem obyvatel jako v Rakousku. Lyžařskou sezónu prodlužuje několik lyžařských areálů na ledovcích.

     Rakousko není jen královstvím pro zimní dovolenou, ale rychle se stalo vyhledávanou destinací i v létě. Pro cyklisty je zde velké množství cyklostezek vedoucích jak horskými průsmyky, tak nejen pro rodiny s dětmi po rovině okolo průzračných jezer. Pro Rakousko je cestovní ruch velmi důležitý. Snaží se turistům nabízet zajímavé a lákavé možnosti. Například je zde možné si koupit letní zážitkové karty, které se vztahují na lanovky, koupaliště, muzea, zámky, dětské parky a podobně. Pro rodiny s dětmi nabízí ideální dovolenou. Karta bývá pro děti do 15 let zdarma. Pro pěší turistiku má vybudovanou síť turistických tras, které navazují na konečné stanice lanovek a tak jsou dostupné i pro starší lidi nebo malé děti. Dále v létě se zde nabízí možnost koupání v průzračně čistých jezerech, návštěva lázní nebo krásných měst a zámků. Pro děti je to země s pohádkovými hřišti a parky téměř na každém kroku.

     V Rakousku se nacházejí jedny z nejdelších evropských vodopádů, Krimmelské vodopády. Vodopády měří celkem 380 metrů a jsou turisty velmi vyhledávané a navštěvované. U města Hallstatt je zase možné navštívit Obří ledovou jeskyni s nádhernými zamrzlými vodopády.

     Nesmíme zapomenout ani na tradiční rakouskou kuchyni, kde nejznámější specialitou jsou asi Mozartovy koule (čokoládové bonbony) nebo limonáda Almdudler, vyráběná tradičně z alpských bylin. Na dovolené v Rakousku by byla chyba neochutnat domácí tyrolské sýry. Zapomenout nesmíme samozřejmě na světoznámý Schnitzel – vídeňský telecí řízek.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.