Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

12 webkamer - Quintana Roo

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Quintana Roo - Mexiko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Mexiku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Mexiko, plným názvem Spojené státy mexické, leží na západní polokouli, v jižní části Severní Ameriky. I když drtivou většinou území se nachází v Severní Americe, geopoliticky bývá Mexiko často řazeno mezi státy Střední Ameriky. Na severu hraničí Mexiko s USA a část hranice tvoří řeka Rio Grande del Norte. Na jihu hraničí Mexiko s Guatemalou a Belize. Největšími městy jsou México D.F., Guadalajara, Monterrey, Ciudad Juráez a Puebla. Mexiko má poměrně málo řek, nejdelší řekou je již zmíněná pohraniční Rio Grande del Norte dlouhá 3023 km. Nejvyššími horami země jsou Pico de Orizaba (5 699 m), Popocatépetl (5 452 m) a Ixtaccihuatl (5 280 m).

     Cestovní ruch je jedním ze základních finančních zdrojů Mexika. Turisty lákají stopy dávných civilizací, monumentální stavby, prastaré pyramidy, a nesmíme opomenout ani přírodní bohatství - pouště, deštné pralesy, krásné pláže a korálové útesy v mexickém moři, vodopády a činné sopky.

     Zde je několik tipů na místa, která byste své dovolené v Mexiku neměli opominout.

     Naleziště v Palenque je naprostý unikát, jedná se o komplex staveb nacházející se v hustém pralese, ze kterého jsou stavby doslova vysekávány a dobývány. Další zajímavostí je tropický prales Bonampak ve státě stát Chiapas (oblast na jihovýchod od města Palenque), který patří mezi druhově nejbohatší ekosystémy naší Země. Pokud chcete zažít exotickou džungli v indiánské zemi, pak Chiapas je země hor i zelené džungle. Je to legendární kraj Zapatistů, který nabízí směsicí kultur a rituálů, prales s Indiány, úchvatné pyramidy pohlcené pralesem a nesčetné vodopády.

     Další významnou mexickou památkou je aztécký Teotihuacán, což je ohromný areál se dvěmi dominantami – pyramidami Slunce a Měsíce. Teotihuacán se nachází asi 50 km od Mexico City. Ciudad de México je jedno z nejlidnatějších měst světa a zároveň hlavní město Mexika. Dokonale propojuje koloniální Mexiko, ruiny aztéckého města Tenochtitlán a mrakodrapy amerického velkoměsta.

     Jedno z nejproslavenějších měst v Mexiku je zcela jistě Oaxaca. Asi největší atrakcí je zde Monte Albán. Jsou zde k vidění veliké pyramidální stavby na dost velké rozloze a několik zachovalých hrobek. Konají se zde také významné indiánské trhy.

     Na severu poloostrova Yucatán můžete zblízka pozorovat růžová hejna plameňáků. Ve vnitrozemí Yucatánu je nejvyhledávanější archeologické centrum Chichén Itzá a to nedaleko města Valladolid. Jedná se o jedno z největších lákadel Mexika, starobylé mayské město. Naleznete zde 7. div světa - Kukulcánovu pyramidu (UNESCO), největší hřiště rituální míčové hry pelota, ale také posvátnou obětní studnu, chrám válečníků nebo observatoř.

     Pokud chcete během svého pobytu v Mexiku relaxovat, nabízí se zde pobyt na krásných plážích ostrova Isla Mujeres a Holbox. Isla Mujeres je nádherný karibský ostrov opředený legendami, který svým návštěvníkům nabízí krásné exotické pláže a pestrý svět korálového útesu.

Výpis webkamer - Quintana Roo

Náhledový obrázek webkamery  Playa del Carmen - 5th Avenue

Webkamera Playa del Carmen - 5th Avenue

Koukněte na letovisko Playa del Carmen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na hlavní pěší třídu ve městě Playa del Carmen.

Náhledový obrázek webkamery Akumal

Webkamera Akumal

Koukněte na město Akumal a jeho okolí webkamerou ONLINE. Náhled webkamery na pláž v městečku Akumal v Mexiku.

Náhledový obrázek webkamery Cancún

Webkamera Cancún

Koukněte na město Cancún a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery z hotelu Royal Uno All Inclusive Resort & Spa na pobřeží. Cancún je lázeňské město na pobřeží ležící na jihovýchodě Mexika. Pláže jsou omývány vodami Karibského moře.…

Náhledový obrázek webkamery Cancún - Punta Cancun Hyatt Ziva

Webkamera Cancún - Punta Cancun Hyatt Ziva

Sledujte mexické letovistko Cancún a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na resort Punta Cancun Hyatt Ziva v turistickém městě Cancún. Webová kamera snímá písečné pláže s majákem Punta Cancun v pozadí.

Náhledový obrázek webkamery Cancún - Royal Sands Phase

Webkamera Cancún - Royal Sands Phase

Koukněte na pláž v letovistku Cancún a okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery z resortu Royal Sands Phase v mexickém přímořském letovistku Cancún. Kamera nabízí pohled na bazén Royal Sands Phase II, pláž Playa Marlín a Karibské moře.

Náhledový obrázek webkamery Cozumel - lodní terminál

Webkamera Cozumel - lodní terminál

Koukněte na ostrov Cozumel a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na lodní terminál na ostrově Cozumel.

Náhledový obrázek webkamery Cozumel - pláž

Webkamera Cozumel - pláž

Koukněte na ostrov Cozumel a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na pláž na ostrově Cozumel.

Náhledový obrázek webkamery Playa del Carmen - pláž

Webkamera Playa del Carmen - pláž

Koukněte na město Playa del Carmen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na město Playa del Carmen ve státě Quintana Roo.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.