Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Webkamera Baška Voda - pláž Nikola

Náhledový obrázek webkamery Baška Voda - pláž Nikola

Baška Voda - pláž Nikola

Zobrazit webkameru

Koukněte webkamerou na chorvatské letovistko Baška Voda a jeho okolí. Sledujte kamerou aktuální stav počasí v Bašce Voda. Pohled webové kamery na pláž Nikola se sochou svatého Mikuláše v Bašce Voda na Makarské riviéře v Chorvatsku.

     Baška Voda, malebné přímořské městečko ležící na Makarské riviéře v Chorvatsku, je známé svými nádhernými plážemi a překrásným Středozemním mořem. Jedna z nejpopulárnějších a nejkrásnějších pláží v tomto regionu je pláž Nikola, která je synonymem pro dokonalou dovolenou u moře. Promenáda procházející městečkem Baška Voda propojuje sousední letovistka - Brela, Promajna, Bratuš a Krvavica.

     Baška Voda je bohatá na historické a kulturní památky. V centru města se nachází kostel svatého Nikoly, který je jednou z nejvýznamnějších památek v oblasti. Procházka malebnými uličkami vás zavede kolem tradičních kamenných domů a zachovaného historického jádra. Zajímavostí je také známý Kaštelet - malá kaple s překrásným výhledem na moře, která slouží jako kulturní centrum a místo konání výstav a koncertů.

     Baška Voda nabízí širokou škálu restaurací, kaváren a barů, kde si můžete vychutnat místní gastronomii a tradiční chorvatské pokrmy. Zdejší kuchyně je ovlivněna mořskými plody a čerstvými surovinami, které jsou charakteristické pro region. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou čerstvé ryby a plody moře, grilované maso, sýry a domácí víno.

     Pláž Nikola se rozprostírá podél malebného pobřeží, obklopená krásnou přírodou a azurovými vodami Jaderského moře. Je to písečná pláž s jemným bílým pískem, který nabízí pohodlné a příjemné prostředí pro opalování, relaxaci a různé vodní aktivity. S pozadím strmých hor a zelené vegetace vytváří pláž Nikola kouzelnou atmosféru.

     Sledujte kamerou aktuální počasí v letovisku Baška Voda, ať víte jestli si s sebou máte přibalit o jeden opalovací krém navíc:-) 

Baška Voda , Baška Voda - Biokovo , Baška Voda-Borik-pláž Nikolina , Baška Voda Makarská Riviéra , Baška Voda - pláž Nikola , Baška Voda - pláž Podluka

Oddálením ukazatele na mapě zobrazíte další webové kamery v okolí kamery Baška Voda - pláž Nikola.

     Chystáte se vyrazit do lokality Baška Voda? Tak to jste u nás správně :-). Na mapě naleznete webové kamery z okolí oblasti Baška Voda. Díky online záběrům z webových kamer Baška Voda a okolí můžete vyrazit ve správnou chvíli a za slunného počasí.

    Plánujete v následujících dnech dovolenou, výlet nebo služební cestu a nejste si jisti, jaké bude počasí? Podívejte se na předpověď počasí na stránkách www.yr.no - ChorvatskoBaška Voda a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-) Sledujte kamery z pohodlí domova a počasí Vás nepřekvapí.

    Oddálením nebo přiblížením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o kameře s možností prokliku na detail.

Webkamera Baška Voda - pláž Nikola na mapě

      Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Splitsko-dalmatská župa - Chorvatsko. Víte o další kameře z chorvatského regionu Splitsko-dalmatská župa? Přidejte jí k nám.

     Plánujete letní dovolenou na pobřeží Jadranu v Chorvatsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání, nebo na výlety po památkách.

      Chorvatské ostrovy Brač, Hvar, Krk, Korčula, Šolta, Vis nebo pláže v v letoviscích jako je Rabac, Medulin, Poreč, Umag, Makarská riviéra jsou díky webkamerám blíže než si myslíte :-)

 

     Chorvatsko s úředním názvem Chorvatská republika se nachází na Balkánském poloostrově na břehu Jaderského moře a na mnoha ostrovech v Jaderském moři. Sousedními státy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Chorvatsko má na pobřeží středomořské podnebí a kontinentální ve vnitrozemí. Typickým znakem pro Chorvatsko jsou suchá a horká léta.

     Hlavním a zároveň největším městem Chorvatska je Záhřeb s typickým charakterem velkoměsta někdejší habsburské monarchie. Město Záhřeb leží na úpatí pohoří Medvednica, severně od řeky nejdelší řeky Chorvatska Sávy. Jednotlivé regiony Chorvatska se administrativně dělí na 20 žup a hlavní město Záhřeb se stejným statutem.

     Chorvatské ekonomice dominuje díky turistickému boomu z konce 90. let cestovní ruch. Pro spoustu zemí Evropy se Chorvatsko řadí mezi nejoblíbenější prázdninové destinace. Turisté pro svoji dovolenou vyhledávají především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy. Tradičním místem pro pobyt u moře je Makarská riviéra a Splitská oblast v Dalmácii. Dále často turisté navštěvují historická města, která jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik, Trogir nebo Rijeka. Ve vnitrozemí je nejnavštěvovanějším turistickým cílem národní park Plitvická jezera.

     Chorvatsko je zemí slunce, moře a relaxace, které má více než 1 000 ostrovů různých velikostí od velmi malých útesů až po ostrovy s rozlohou nad 400 km². Oblíbené jsou ostrovy jako Krk, Cres, Hvar, Korčula a Rab, který díky svým písečným plážím patří mezi nejlákavější ostrovy oblasti. Na chorvatských ostrovech najdete pobytové nabídky typu Robinzonády. Jedná se o ubytování v klidu na samotě v obklopení divoké přírody většinou v bývalých rybářských domech v odlehlých částech ostrovů. Jaderské moře nabízí také skvělé možností pro potápěče a jachtaře. Nejznámějšími lokalitami jsou Rogoznica, Primošten, Kvarnerský záliv ostrovy Jabuka, Vis, Rogoznica a Male Srakane, kde je i vrak lodi Baron Gautsch.

     Jadranské pobřeží nabízí nepřeberné množství soukromého ubytování v apartmánech přímo u moře nebo v historických částech malebných městeček jako je Primošten. Chorvatský Jadran je ideální letní destinace pro příznivce nudismu. Mezi nejznámější naturistické pláže patří: FORTUNA, ZELENA LAGUNA, POLARI - PUNTA EVA, VEŠTAR, MAŠKIN.

     Chorvatsko má velmi bohatou kuchyni. Základními surovinami jsou maso, ryby, mléčné výrobky, zelenina a ořechy. Jídla se často liší podle regionů. Mezi nejznámější patří: Istrijské fíži s hlízy, Jehněčí na šveste, Telecí pod pekom, Brudet, Buzara, Ryby na grilu, Fiš paprikaš, Pršut, Sýr z ostrova Pag a Štrukli. Chorvatsko je proslulé také zmrzlinou – chorvatsky sladoled, kterou byste rozhodně na dovolené měli ochutnat.

     Nyní k chorvatským památkám zapsaným na seznamu památek UNESCO. Nejvýznamnějšími jsou raně byzantská památka východního Středomoří Eufraziova bazilika v Poreči na Istrii. Dále pak Katedrála Sv. Jakova v Šibeniku, která byla vystavěna jen z kamene - vápenec a bračský mramor. V téměř v původní podobě ze 13. až 18. století se dochovalo historické jádro města Trogir, kde každý dům uvnitř hradeb má svůj vlastní erb a nápis. Dále město Dubrovník, které je obehnáno dva kilometry dlouhými hradbami patřící k nejmohutnějším obranným opevněním v Evropě. Nejvýznamnější antická stavba celého Chorvatska je Diokleciánův palác ve Splitu vystavěný ve 4. století císařem Diokleciánem jako jeho sídlo a zároveň obranná pevnost. Soustava šestnácti krasových jezer Plitvická jezera, která jsou stupňovitě nad sebou seřazena v délce cca 7 km a spojena 92 vodopády padajícími z výšky 3-76 metrů. Starigradsko polje na ostrově Hvar, kde se dochovalo členění pozemků z doby před 2500 lety při příchodu řeckých kolonizátorů. Poslední zápis na seznam UNESCO chrání unikátní středověké náhrobní kameny (Stećci) ze 13. - 16. století.

 

    Katalog oknodosveta.cz příblíží střední Dalmácii, Split, Brač, Hvar pohledem %pocet% webových kamer.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.