Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

10 webkamer - Antarktida

     Aktuální snímky z 10 webkamer, umístěných na nejstudenějším kontinentu - Antarktida. Webové kamery z polárních stanic Vám přiblíží z tepla a pohodlí domova drsnou krajinu v Antarktidě

     Chybí Vám zde kamera, která by doplnila katalog webových kamer v Antarktidě? Neváhejte a přidejte ji kliknutím v horním menu na odkaz - přidat webkameru.

Výpis webkamer - Antarktida

Náhledový obrázek webkamery Observatoř Trollhaugen

Webkamera Observatoř Trollhaugen

Pohled webkamery na Norskou observatoř Trollhaugen. Antarktida.

Náhledový obrázek webkamery Polární stanice Amundsen-Scott

Webkamera Polární stanice Amundsen-Scott

Koukněte na město Amundsen-Scott South Pole Station a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na Polární stanici Amundsen-Scott. Antarktida.

Náhledový obrázek webkamery Polární stanice Amundsen-Scott-jižní pól

Webkamera Polární stanice Amundsen-Scott-jižní pól

Koukněte na město South Pol a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na South Pol. Antarktida.

Náhledový obrázek webkamery Polární stanice Casey

Webkamera Polární stanice Casey

Koukněte na město Casey Station a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na polární stanici Casey. Antarktida.

Náhledový obrázek webkamery Polární stanice Davis

Webkamera Polární stanice Davis

Koukněte na město Davis Station a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na polární stanici Davis. Antarktida.

Náhledový obrázek webkamery Polární stanice Mawson

Webkamera Polární stanice Mawson

Koukněte na město Mawson a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na Australskou Polární stanici Mawson. Antarktida.

Náhledový obrázek webkamery Polární stanice McMurdo

Webkamera Polární stanice McMurdo

Pohled webkamery na Polární stanici McMurdo na Rossově ostrově na Antarktidě.

Náhledový obrázek webkamery Polární stanice O'Higgin

Webkamera Polární stanice O'Higgin

Koukněte na město Base General Bernardo O'Higgins Riquelme a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na německou polární stanici O'Higgins. Antarktida.

     Antarktida je kontinent a zároveň je tak pojmenována polární oblast kolem jižního pólu Země. Antarktida nepatří žádnému státu. Krajina i podnebí jsou v Antarktidě natolik drsné, že tu žádní lidé nežijí natrvalo. Jedinými obyvateli Antarktidy jsou vědci, kteří tu pracují na výzkumných projektech a zkoumající geologii, hydrologii či klimatologii. Antarktida je jediný světadíl bez přesně definovaného časového pásma a vědci se zde řídí podle své domovské země.

     Na Antarktidě je téměř 90 % veškerého ledu na zeměkouli, led pokrývá její povrch i moře v okolí a je zásobárnou přes 80% světových zásob sladké vody a domovem chráněných živočišných druhů. Jedinými územími bez ledu jsou horské vrcholy a pusté, skalnaté oblasti. Antarktida má největší poušť na světě. Samozřejmě ne plnou písku, ale ledu. A protože sucho a pouště jsou spolu související, tak je jasné, že mluvíme o jednom z nejsušších míst na Zemi.

     Antarktida je nejstudenější, největrnější, nejvyšší a nejsušší kontinent na Zemi. Nejnižší naměřená teplota je -89,2 stupňů Celsia, naopak nejvyšší naměřená teplota je z roku 2015 a to 17,5 stupňů Celsia a byla naměřena na antarktickém poloostrově Hope Bay. Takže i na Antarktidě si můžete vychutnávat sluneční paprsky doprovázené plusovými hodnotami a to v letních měsících (naše zimní měsíce) a zejména na pobřeží.

     Pro některé turisty je Antarktida životní sen, pro jiné nehostinné místo, kam by se nevydali ani za nic. Cestovní kanceláře však Antarktidu vnímají jako největší dobrodružství, které můžete v životě zažít. Pokud si ale plánujete, jak se jednou budete na Antarktidě vozit na spřežení taženém psy Husky, budete zklamáni. V 90. letech se rozhodlo o jejich zákazu kvůli tomu, že byli přenašeči různých virů a bakterií, které by se mohli šířit i do zdejšího prostředí.

     Na Antarktidě bylo zřízeno 7 kostelů, jeden z nich je pro pravoslavné věřící. Slouží hlavně vědcům, kteří zde delší dobu pobývají a chtějí být ve spojení s Bohem. Většinou jde o zdařilé stavby vědecké obce.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.