Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

74 webkamer - Jihomoravský kraj

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Jihomoravský kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Výpis webkamer - Jihomoravský kraj

Náhledový obrázek webkamery Aquapark Kohoutovice Brno

Webkamera Aquapark Kohoutovice Brno

Pohled kamery na vnitřní bazén v aquaparku v Kohoutovicích.

Náhledový obrázek webkamery Baťův kanál - přístav Petrov

Webkamera Baťův kanál - přístav Petrov

Online pohled webové kamery na přístav Petrov - Baťův kanál.

Náhledový obrázek webkamery Baťův kanál - přístav Veselí nad Moravou

Webkamera Baťův kanál - přístav Veselí nad Moravou

Online pohled webové kamery na přístav Veselí nad Moravou - Baťův kanál.

Náhledový obrázek webkamery Bítov

Webkamera Bítov

Webkamera umístěná na chatě OMICRON Bítov

Náhledový obrázek webkamery Blansko

Webkamera Blansko

Pohled webkamery na náměstí Republiky v Blansku

Náhledový obrázek webkamery Boskovice - Městský úřad

Webkamera Boskovice - Městský úřad

Pohled z kamery umístěné na Městském úřadě Boskovice na náměstí.

Náhledový obrázek webkamery Boskovice - Sokrates Golf

Webkamera Boskovice - Sokrates Golf

Webkamera je umístěna v Sokrates Golf & Country Club

Náhledový obrázek webkamery Břeclav

Webkamera Břeclav

Webová kamera snímá aktuální stav dopravní situace na Třídě 1. máje směrem k centru.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.