Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

1 webkamera - Mikulov

     Jihomoravské město Mikulov leží v okrese Břeclav na posledních výběžcích Pálavy. Mikulov se nachází v centru Mikulovské vinařské podoblasti. Historické jádro Mikulova je městskou památkovou rezervací.

     Jednou z výrazných dominant jižní Moravy najdeme pod Pavlovskými vrchy Mikulovský zámek stojící na Zámeckém vrchu. V zámku dnes sídlí Regionální muzeum Mikulov, kde se nachází nejrozsáhlejší tuzemská expozice vinařství a vinohradnictví s unikátním obřím vinným sudem. Dalšími památkami města jsou kostel sv. Mikuláše, barokní kostel sv. Jana Křtitele a kostel sv. Václava. Dietrichsteinskou hrobku, která vznikla v polovině 19. století, objevíte v bývalém kostele sv. Anny na hlavním mikulovském náměstí.

    Jako výraz díků nechal po skončení morové epidemie kardinál Dietrichstein v 17. století postavit na Tanzbergu kapli sv. Šebestiána (Místu se od té doby říká Svatý kopeček), ke které vede nenáročná cesta s barokní křížovou cestoue. Svatý kopeček patří k jedné z nejvýraznějších přírodních dominant Mikulova. Další skalnatou dominantou Mikulova je Kozí hrádek.

    Mikulov má svoji Židovskou čtvrť, kterou vede naučná stezka se 14-ti zastaveními.  Dochovala se zde jediná synagoga tzv. polského typu na Moravě a mikulovský židovský hřbitov s více jak 4 000 náhrobky patří k nejvýznamnějším památkám tohoto druhu u nás.

     Plánujete vyrazit do Mikulova? Koukněte s námi na webové kamery z Mikulova a okolí. Nespoléhejte se jen na předpověď počasí, ověřte si u nás aktuální stav na místě. Sledujte aktuální záběry z kamer z Mikulova a hned budete vědět, jaké je počasí. Na mapě naleznete webové kamery z města Mikulova a okolí.

     Sledujte webové kamery a nic Vás nepřekvapí. Víte o další kameře z Mikulova? Dejte nám vědět. Přidejte ji k nám kliknutím na odkaz - přidat webkameru. Pro návrat na webové kamery z dalších obcí a měst zvolte v horním menu odkaz Česká republika.

Výpis webkamer - Mikulov

Náhledový obrázek webkamery Mikulov

Webkamera Mikulov

     Sledujte online webkamerou město Mikulov. Koukněte kamerou na aktuální počasí v Mikulově. Střídavé pohledy webových kamer zachycující náměstí v Mikulově se vstupní bránou do zahrady mikulovského zámku.      Kamera…

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Jihomoravský kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.