Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

48 webkamer - Středočeský kraj

     Plánujete dovolenou, krátký pobyt nebo výlet? Sledujte kamery. Díky online záběrům tak můžete ve správnou chvíli a za hezkého počasí vyrazit vstříc svým výletům a pobytům. Chystáte se jet až v příštích dnech nebo na delší pobyt a nejste si jisti, jaké bude počasí na vaši dovolené? Mrkněte na předpověď počasí www.yr.no - Česká republika a hned budete vědět, jestli je to na koupání, lyžování nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Mezi hlavní cíle návštěvníků středních Čech patří hrady Karlštejn, Křivoklát, zámky Konopiště, Jemniště, Žleby či zřícenina hradu Okoř. Karlštejn je vrcholně gotický hrad založený v roce 1348 a zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Turisticky hodně navštěvované jsou také lázně Poděbrady a jejich zámek a poutní místo Svatá Hora. Nejvýznamnější a také největší oblastí Středočeského kraje je biosférická rezervace UNESCO Křivoklátsko. Na tuto oblast navazuje geologicky zajímavá oblast Českého krasu, jedná se o největší krasovou oblast v Čechách. Nacházejí se zde známé Koněpruské jeskyně.

     Významnými centry Středočeského kraje jsou města Příbram, Kladno, Benešov, Mladá Boleslav, Mělník, Kolín a Beroun.

     K historicky nejdůležitějším městům této oblasti patří Kutná Hora s městskou památkovou rezervací, zapsanou na seznamu UNESCO. Kutná Hora je městem, které má velmi bohatou historii a je spojeno zejména s těžbou stříbra a ražbou stříbrných denárů. Ve 13. století město produkovalo neuvěřitelnou třetinu veškeré vytěžené stříbrné rudy v Evropě. V současnosti je Kutná Hora významnou kulturní a historickou lokalitou a velice oblíbenou turistickou destinací. Kutné Hoře dominuje gotický chrám svaté Barbory. Můžete si tu prohlédnout i České muzeum stříbra se stálou expozicí a také možností prohlídky středověkých dolů. Mezi další památky města patří kaple Božího těla a Galerie středočeského kraje v bývalé jezuitské koleji, Kostnice, Hrádek, Vlašský dvůr, Morový sloup a kamenná gotická kašna.

     Ve Středočeském kraji leží i Lidice, jejichž památníky připomínají tragédii obce vyhlazené německými nacisty za 2. světové války. Chcete-li navštívit nejsušší a nejteplejší místo u nás, zavítejte do kraje v okolí Mělníka. Další turisticky zajímavá místa jsou hrad Šternberk, který se vypíná na skále nad řekou asi 40 km jihovýchodně od Prahy a patřící mezi nejstarší a nejnavštěvovanější hrady u nás.

     V okrese Benešov můžete i s malými dětmi vyrazit na krátký výlet k rozhledně Špulka a po naučné Ptačí stezce. Zajímavý a turisty navštěvovaný je rovněž Skanzen lidových staveb a řemesel Vysoký Chlumec, dále Hornické muzeum Příbram, malá zoo Chleby či labyrinty a bludiště u zámku Loučeň. Na rozhraní středních a jižních Čech láká především rodiny s dětmi Zážitkový park Zeměráj.

     Středočeský kraj je také vstupním místem do Českého ráje. Protéká jím mnoho známých řek, např.: Berounka, Vltava, Jizera, Labe či Sázava. Vodní díla na Vltavě jsou častým cílem turistů především o prázdninách.

     Milovníci aut a motocyklů by neměli opomenout návštěvu Škoda Auto Muzeum v Mladé Boleslavi.

Výpis webkamer - Středočeský kraj

Náhledový obrázek webkamery Bělá pod Bezdězem

Webkamera Bělá pod Bezdězem

Pohled webové kamery na Masarykovo náměstí v Bělé pod Bezdězem.

Náhledový obrázek webkamery Brdy

Webkamera Brdy

Sledujte webkamerou online aktuální stav počasní v pohoří Brdy. Webová kamera na radaru v Brdech s vysokým rozlišením na profesionální meteorologické stanici ČHMÚ s nádherným pohledem na jihovýchod.

Náhledový obrázek webkamery Bubovice - letiště

Webkamera Bubovice - letiště

Webové kamery z letiště Bubovice.

Náhledový obrázek webkamery Čachovice

Webkamera Čachovice

Webkamera a amatérská meteorologická stanice Čachovice.

Náhledový obrázek webkamery Český Brod

Webkamera Český Brod

Webové kamery v Českém Brodě s pohledem na: náměstí Arnošta z Pardubic 56 - Arnošta z Pardubic 7 - Husovo 70, ulice Na Cihelně 1327, 28.října 1270,Palackého 1256.

Náhledový obrázek webkamery Chlum - Nalžovice

Webkamera Chlum - Nalžovice

Webová kamera s pohledem na Chlum‚ Nalžovice a Křepenice.

Náhledový obrázek webkamery Hrad Křivoklát

Webkamera Hrad Křivoklát

Pohled webové kamery na hrad Křivoklat.

Náhledový obrázek webkamery Karlštejn

Webkamera Karlštejn

Webkamera zachycuje Golf Resort Karlštejn. Na 130 ha hřiště je 86 pískových překážek (bunkerů).

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.