Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

48 webkamer - Středočeský kraj

 

     Mezi hlavní cíle návštěvníků středních Čech patří hrady Karlštejn, Křivoklát, zámky Konopiště, Jemniště, Žleby či zřícenina hradu Okoř. Karlštejn je vrcholně gotický hrad založený v roce 1348 a zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Turisticky hodně navštěvované jsou také lázně Poděbrady a jejich zámek a poutní místo Svatá Hora. Nejvýznamnější a také největší oblastí Středočeského kraje je biosférická rezervace UNESCO Křivoklátsko. Na tuto oblast navazuje geologicky zajímavá oblast Českého krasu, jedná se o největší krasovou oblast v Čechách. Nacházejí se zde známé Koněpruské jeskyně.

     Významnými centry Středočeského kraje jsou města Příbram, Kladno, Benešov, Mladá Boleslav, Mělník, Kolín a Beroun.

     K historicky nejdůležitějším městům této oblasti patří Kutná Hora s městskou památkovou rezervací, zapsanou na seznamu UNESCO. Kutná Hora je městem, které má velmi bohatou historii a je spojeno zejména s těžbou stříbra a ražbou stříbrných denárů. Ve 13. století město produkovalo neuvěřitelnou třetinu veškeré vytěžené stříbrné rudy v Evropě. V současnosti je Kutná Hora významnou kulturní a historickou lokalitou a velice oblíbenou turistickou destinací. Kutné Hoře dominuje gotický chrám svaté Barbory. Můžete si tu prohlédnout i České muzeum stříbra se stálou expozicí a také možností prohlídky středověkých dolů. Mezi další památky města patří kaple Božího těla a Galerie středočeského kraje v bývalé jezuitské koleji, Kostnice, Hrádek, Vlašský dvůr, Morový sloup a kamenná gotická kašna.

     Ve Středočeském kraji leží i Lidice, jejichž památníky připomínají tragédii obce vyhlazené německými nacisty za 2. světové války. Chcete-li navštívit nejsušší a nejteplejší místo u nás, zavítejte do kraje v okolí Mělníka. Další turisticky zajímavá místa jsou hrad Šternberk, který se vypíná na skále nad řekou asi 40 km jihovýchodně od Prahy a patřící mezi nejstarší a nejnavštěvovanější hrady u nás.

     V okrese Benešov můžete i s malými dětmi vyrazit na krátký výlet k rozhledně Špulka a po naučné Ptačí stezce. Zajímavý a turisty navštěvovaný je rovněž Skanzen lidových staveb a řemesel Vysoký Chlumec, dále Hornické muzeum Příbram, malá zoo Chleby či labyrinty a bludiště u zámku Loučeň. Na rozhraní středních a jižních Čech láká především rodiny s dětmi Zážitkový park Zeměráj.

     Středočeský kraj je také vstupním místem do Českého ráje. Protéká jím mnoho známých řek, např.: Berounka, Vltava, Jizera, Labe či Sázava. Vodní díla na Vltavě jsou častým cílem turistů především o prázdninách.

     Milovníci aut a motocyklů by neměli opomenout návštěvu Škoda Auto Muzeum v Mladé Boleslavi.

Výpis webkamer - Středočeský kraj

Náhledový obrázek webkamery Bělá pod Bezdězem

Webkamera Bělá pod Bezdězem

Koukněte na aktuální stav počasí v Bělé pod Bezdězem a okolí online webkamerou. Pohled webové kamery na Masarykovo náměstí v Bělé pod Bezdězem.

Náhledový obrázek webkamery Brdy

Webkamera Brdy

Sledujte webkamerou online aktuální stav počasní v pohoří Brdy. Webová kamera na radaru v Brdech s vysokým rozlišením na meteorologické stanici ČHMÚ s nádherným pohledem na jihovýchod. Brdy jsou vrchovina ve středních Čechách a jsou nejvyšší ryze…

Náhledový obrázek webkamery Bubovice - letiště

Webkamera Bubovice - letiště

Webové kamery z letiště Bubovice.

Náhledový obrázek webkamery Čachovice

Webkamera Čachovice

Webkamera a amatérská meteorologická stanice Čachovice.

Náhledový obrázek webkamery Český Brod

Webkamera Český Brod

Koukněte webkamerou ONLINE na město Český Brod. Sledujte kamerou aktuální dění a počasí na několika místech v Českém Brodě. Webové kamery v Českém Brodě s pohledem na: náměstí Arnošta z Pardubic 56 - Arnošta z Pardubic 7 - Husovo 70, ulice Na…

Náhledový obrázek webkamery Chlum - Nalžovice

Webkamera Chlum - Nalžovice

Webová kamera s pohledem na Chlum‚ Nalžovice a Křepenice.

Náhledový obrázek webkamery Hrad Křivoklát

Webkamera Hrad Křivoklát

Pohled webové kamery na hrad Křivoklat.

Náhledový obrázek webkamery Karlštejn

Webkamera Karlštejn

Sledujte online webkamerou aktuální stav počasí v Golf Resort Karlštejn a v okolí. Webkamera zachycuje Golf Resort Karlštejn. Na 130 ha hřiště je 86 pískových překážek (bunkerů).

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.