Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Webkamera Čápi Kutná hora - Kralice

Náhledový obrázek webkamery Čápi Kutná hora - Kralice

Čápi Kutná hora - Kralice

Zobrazit webkameru

Sledujte webkamerou online čapí hnízdo v Kralicích. Webová kamera je zaměřena na čapí hnízdo na komíně v Kralicích.

 

Zajímá vás jak žijí čápi i na jiných místek, mrkněte na další kamery, které vám přiblíží čapí život: čápi TřebíčDětmarovice - čapí hnízdo , Dlouhá Loučka - čapí hnízdo , Čápi Mnichovo Hradiště , Čápi Staré Město , Čápi Vrchlabí , Čápi Nové Veselí , Čápi Bohuslavice , Čápi Bzenec , Čápi Mladé Buky , Čápi Jedovnice , Čápi Žichlínek

Oddálením ukazatele na mapě zobrazíte další webové kamery v okolí kamery Čápi Kutná hora - Kralice.

     Chystáte se vyrazit do lokality Kutná Hora? Tak to jste u nás správně :-). Na mapě naleznete webové kamery z okolí oblasti Kutná Hora. Díky online záběrům z webových kamer Kutná Hora a okolí můžete vyrazit ve správnou chvíli a za slunného počasí.

    Plánujete v následujících dnech dovolenou, výlet nebo služební cestu a nejste si jisti, jaké bude počasí? Podívejte se na předpověď počasí na stránkách www.yr.no - Česká republikaKutná Hora a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-) Sledujte kamery z pohodlí domova a počasí Vás nepřekvapí.

    Oddálením nebo přiblížením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o kameře s možností prokliku na detail.

Webkamera Čápi Kutná hora - Kralice na mapě

 

     Mezi hlavní cíle návštěvníků středních Čech patří hrady Karlštejn, Křivoklát, zámky Konopiště, Jemniště, Žleby či zřícenina hradu Okoř. Karlštejn je vrcholně gotický hrad založený v roce 1348 a zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Turisticky hodně navštěvované jsou také lázně Poděbrady a jejich zámek a poutní místo Svatá Hora. Nejvýznamnější a také největší oblastí Středočeského kraje je biosférická rezervace UNESCO Křivoklátsko. Na tuto oblast navazuje geologicky zajímavá oblast Českého krasu, jedná se o největší krasovou oblast v Čechách. Nacházejí se zde známé Koněpruské jeskyně.

     Významnými centry Středočeského kraje jsou města Příbram, Kladno, Benešov, Mladá Boleslav, Mělník, Kolín a Beroun.

     K historicky nejdůležitějším městům této oblasti patří Kutná Hora s městskou památkovou rezervací, zapsanou na seznamu UNESCO. Kutná Hora je městem, které má velmi bohatou historii a je spojeno zejména s těžbou stříbra a ražbou stříbrných denárů. Ve 13. století město produkovalo neuvěřitelnou třetinu veškeré vytěžené stříbrné rudy v Evropě. V současnosti je Kutná Hora významnou kulturní a historickou lokalitou a velice oblíbenou turistickou destinací. Kutné Hoře dominuje gotický chrám svaté Barbory. Můžete si tu prohlédnout i České muzeum stříbra se stálou expozicí a také možností prohlídky středověkých dolů. Mezi další památky města patří kaple Božího těla a Galerie středočeského kraje v bývalé jezuitské koleji, Kostnice, Hrádek, Vlašský dvůr, Morový sloup a kamenná gotická kašna.

     Ve Středočeském kraji leží i Lidice, jejichž památníky připomínají tragédii obce vyhlazené německými nacisty za 2. světové války. Chcete-li navštívit nejsušší a nejteplejší místo u nás, zavítejte do kraje v okolí Mělníka. Další turisticky zajímavá místa jsou hrad Šternberk, který se vypíná na skále nad řekou asi 40 km jihovýchodně od Prahy a patřící mezi nejstarší a nejnavštěvovanější hrady u nás.

     V okrese Benešov můžete i s malými dětmi vyrazit na krátký výlet k rozhledně Špulka a po naučné Ptačí stezce. Zajímavý a turisty navštěvovaný je rovněž Skanzen lidových staveb a řemesel Vysoký Chlumec, dále Hornické muzeum Příbram, malá zoo Chleby či labyrinty a bludiště u zámku Loučeň. Na rozhraní středních a jižních Čech láká především rodiny s dětmi Zážitkový park Zeměráj.

     Středočeský kraj je také vstupním místem do Českého ráje. Protéká jím mnoho známých řek, např.: Berounka, Vltava, Jizera, Labe či Sázava. Vodní díla na Vltavě jsou častým cílem turistů především o prázdninách.

     Milovníci aut a motocyklů by neměli opomenout návštěvu Škoda Auto Muzeum v Mladé Boleslavi.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.