Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

9 webkamer - Střední Maďarsko

     Mapa se zobrazením webových kamer v regionu Střední Maďarsko - Maďarsko. Víte o další kameře z maďarského regionu Střední Maďarsko? Přidejte jí k nám. V horním menu klikněte na odkaz - přidat webkameru.

 

     Když se řekne Maďarsko, tak se většině lidí vybaví země čardáše, vína, maďarského guláše, koní, skvělého tokajského vína a především pobyt v termálních lázních.

     Maďarsko leží ve střední Evropě. Nachází se v celkem rovinatém kraji ve Velké uherské nížině. Maďarsko hraničí na západě s Rakouskem a Slovinskem, na jihu s Chorvatskem a Srbskem, na východě s Rumunskem a Ukrajinou a se Slovenskem na severu. Hlavním městem je Budapešť, které je významným turistickým centrem. Mezi další velká maďarská města patří: Debrecen, Szeged (Segedín), Pécs a Györ.

     Největší jezero střední Evropy Balaton se nachází právě v Maďarsku. Dovolená u Balatonunabídne vše, jako dovolená u moře. Vysoké teploty, čistá voda, vodní atrakce, slunečné pláže a také relaxační pobyty. Nejen Balaton, ale především termální lázně jsou nejatraktivnější cíle všech turistů, kteří každý rok do Maďarska cestují. Termální lázně v Maďarsku jsou skvělým místem pro odpočinek a klidnou pobytovou dovolenou. Jsou vhodné pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi.

   Nejvyšším pohořím Maďarska je pohoří Mátra, kde se nachází i nejvyšší hora Maďarska Kékes 1014 m n. m. Hlavní řekou země je Dunaj, který protéká hlavním městem a celým středem Maďarska a na severu tvoří částečně hranici se Slovenskem. Další velké řeky jsou Rába, Concó nebo Karasica a Tisa.

     Maďarsko je místem skvělé dovolené. Užít si zde turisté mohou termální lázně, jezera, aquaparky, wellness, krásná města a v neposlední řadě mohou ochutnat výjimečnou maďarskou kuchyni. Ta se vyznačuje bohatostí, chutností a pikantností, ale mezi nejlehčí a nejzdravější nepatří. Základem je maso, především hovězí a vepřové, sádlo, cibule, kysaná smetana a mletá červená paprika. Na prvním místě v maďarské kuchyni stojí pravý maďarský guláš. Jeho tradiční příprava v kotlíku navazuje na kočovnou minulost Maďarů. Dříve maďarští vojáci s sebou vozili sušené maso a jakmile narazili na zdroj vody, vařili si guláš. Mezi typická jídla, která byste při návštěvě Maďarska měli okusit, patří: Halászlé – rybí polévka, Gulyás – polévka z masa a papriky, Csirkepaprikás – kuře na paprice se smetanou, rajčaty a bramborami, Hortobágyi rostélyos – roštěná, Esterházy rostélyos – hovězí roštěnky podle hraběte Esterházyho a dále typický langoš.

 

Několik typů na výlet:

     Budapešť - hlavní město nabízí nejvýznamnější památky jako parlament – tato budova s vysokou 100 metrovou kupolí ukrývá 10 nádvoří, 30 schoďišť a necelých 700 místností. K dalším památkám patří kostel sv. Alžběty, budova radnice, Národní muzeem, bazilika sv. Šťěpána nebo Kossuthovo náměstí.

     Balaton - největší jezero střední Evropy je symbolem Maďarska, ideální místo pro rodinnou dovolenou. Za zmínku stojí Veszprém, místo, které je ukryté v kopcích nedaleko Balatonu a nabízí gotickou katedrálu, biskupský palác a středověké měšťanské domy.

     Kaposvár – staré město, které bylo podle legendy založeno, stejně jako Řím, na sedmi pahorcích. Ve městě je několik chrámů a kostelů, má romantický ráz. Také hrad Siklos z 12. století stojí za návštěvu.

     Hrad Pécsvárad – nachází se na úpatí pohoří Macsek. Hrad byl jednou z nejvýznamnějších staveb ve středověku. Jako první maďarský král Stefan zde obdržel maďarskou korunu od římského papeže.

     Hajdúszoboszló - lázně, které jsou pro lidi s bolestmi zad a kloubů. Další známé lázně jsou: Eger, Bükfürdö, Hévíz, Lipót, Sárvár, Hegykö a další.

Výpis webkamer - Střední Maďarsko

Náhledový obrázek webkamery Budapešť

Webkamera Budapešť

Sledujte webkamerou město Budapešť a jeho okolí ONLINE. Nádherný live pohled webové kamery na budovu parlamentu a Margitův most z hotelu Victoria. Budapešť, hlavní město Maďarska, leží na břehu řeky Dunaje a je považována za jedno z…

Náhledový obrázek webkamery Budapest - centrum

Webkamera Budapest - centrum

Koukněte webkamerou na město Budapešť a jeho okolí  ONLINE. Pohled webové kamery na centrum Budapešti, mosty, Dunaj. Budapešť, hlavní město Maďarska, leží na břehu řeky Dunaje a je považována za jedno z nejkrásnějších měst ve…

Náhledový obrázek webkamery Budapest - Dunaj

Webkamera Budapest - Dunaj

Koukněte na město Budapešť a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled otočné panoramatické webové kamery na řetězový most přes Dunaj v Budapešti. Budapešť, hlavní město Maďarska, leží na břehu řeky Dunaje a je považována za jedno z…

Náhledový obrázek webkamery Gödöllő

Webkamera Gödöllő

Koukněte na město Gödöllő a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na obec Gödöllő. Maďarsko.

Náhledový obrázek webkamery Kiskunlacháza - letiště

Webkamera Kiskunlacháza - letiště

Koukněte na město Kiskunlacháza a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na letiště v Kiskunlacháze. Maďarsko.

Náhledový obrázek webkamery Leányfalu

Webkamera Leányfalu

Koukněte na město Leányfalu a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na krásnou přírodu v okolí Leányfalu. Maďarsko.

Náhledový obrázek webkamery Nagykőrös

Webkamera Nagykőrös

Koukněte na město Nagykőrös a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na počasí v obci Nagykőrös. Maďarsko.

Náhledový obrázek webkamery Szada

Webkamera Szada

Koukněte na město Szada a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na krajinu v okolí Szada. Maďarsko.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.