Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

12 webkamer - Meklenbursko-Přední Pomořansko

    Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Meklenbursko-Přední Pomořansko - Německo. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Německu? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

    Německo - Spolková republika Německo - leží ve střední Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a s Dánskem. Německo má přístup k Baltskému a Severnímu moři a je rozděleno na 16 spolkových zemí. K Německu patří Severofríské a Východofríské ostrovy, ostrov Helgoland a Neuwerk ležící v Severním moři a v Baltském moři nacházející se ostrov Rujána a ostrovy Fehmarn, Poel, Hiddensee a Usedom.

     Rujáně spojení s pevninou zajišťuje známý most Causeway. Rujána nabízí půvabné vily, romantickou atmosféru přímořského letoviska i krásné pláže. Hlavní atrakcí ostrova je však Národní park Jasmund. Rujána je krásným místem pro strávení letní dovolené.

     Významnými pohořími jsou v Německu Alpy, Schwarzwald a Bavorský les. Mezi největší řeky patří Labe, Dunaj, Odra, Rýn a největším německým jezerem je Bodamské jezero.

     Lubeck je jedním z největších a nejkrásnějších baltských přístavů v Německu a mezi hlavní turistické cíle patří lubecká radnice a původní městská Holštýnská brána (Holstentor) s typickými věžemi.

     Hlavním městem Německa je Berlín a mezi další velká města se řadí Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Mnichově se každoročně koná známý pivní festival Oktoberfest. Kolín nad Rýnem je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Díky živému cestovnímu ruchu zde najdeme velké množství restaurací, hotelů, divadel a dalších. Město je přehlídkou středověké architektury, kostelů a dalších historických památek. Naprostou dominantou a symbolem města je Kolínský dóm (Kölner Dom) zapsaný na seznamu UNESCO.

     Naopak nejznámější a nejkrásnější vánoční trhy najdeme v Drážďanech. Drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt) je již téměř 600 let. Drážďany vás okouzlí nejen vánočním trhem, ale také řadou významných památek, jako je například katedrála Panny Marie (Frauenkirche) nebo Semperova věhlasná opera.

     A nyní několik tipů na dovolenou nebo alespoň jednodenní výlet. Nejromantičtější a nejvíce fotografovanou stavbou v Německu je zámek Neuschwanstein, který najdete v Bavorsku nedaleko městečka Garmisch-Partenkirchen. Patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných evropských turistických destinací. V okolí zámku se mohou návštěvníci kochat krásou bavorských Alp.

     Cílem mnoha turistů je také výlet lanovkou na nejvyšší horu Německa -Zugspitze nebo návštěva Meklenburských jezer. Schwarzwald neboli Černý les se nachází v jihozápadním Německu a je to častým cílem lidí, kteří milují přírodu a turistiku, výlety apod. Můžete zde vylézt na nejvyšší horu Feldberg, která měří necelých 1500 m. V Německu najdete také národní park Saské Švýcarsko, které spolu s českou částí tohoto území tvoří Českosaské Švýcarsko. Je zde spousta vyznačených turistických tras a také restaurací, kde je možné se po výletě občerstvit a odpočinout. Další německý národní park, který za to stojí za zmínku, je Bavorský les, který leží v blízkosti Šumavy. V Bavorském lese si přijdou na své milovníci cykloturistiky. Naopak Durynský les je hojně vyhledávaný zejména z důvodu zimních sportů. Najdete tu kromě krásné přírody také umělou jeskyni Marienglashoehle.

Výpis webkamer - Meklenbursko-Přední Pomořansko

Náhledový obrázek webkamery Kühlungsborn, Baltské moře

Webkamera Kühlungsborn, Baltské moře

Koukněte na město Kühlungsborn a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera z Kühlungsborn ukazuje pláž u Baltského moře, z mola do přístavu. Webová kamera je namontován na střeše Morada Resort Kühlungsborn.

Náhledový obrázek webkamery Lietzow / Rujána, Haus Seeblick

Webkamera Lietzow / Rujána, Haus Seeblick

Koukněte na město Lietzow a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webkamera z Haus Seeblick v Lietzow na Ruegen,  přímo na pláži s výhledem na Großen Jasmund na západ směrem k Ralswiek.

Náhledový obrázek webkamery Neukalen

Webkamera Neukalen

Koukněte na město Neukalen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběr webkamery na přístav. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Prerow

Webkamera Prerow

Koukněte na město Prerow a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na pobřeží. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Röbel/Müritz

Webkamera Röbel/Müritz

Koukněte na město Röbel/Müritz a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera se nachází ve výšce 25 metrů na vodárenské věži Röbeler a dívá se na východ směrem k Müritz. V popředí Binnenmüritz, jezero a na pozadí severní Müritz. 

Náhledový obrázek webkamery Schwerin, Schweriner Innensee - jezero

Webkamera Schwerin, Schweriner Innensee - jezero

Koukněte na město Schwerin a jeho okolí webkamerou ONLINE. Výhled webkamery na jezero Schweriner jihovýchodní směrem.

Náhledový obrázek webkamery Sellin

Webkamera Sellin

Koukněte na město Sellin a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na městečko Sellin a okolí. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Sellin, Hotel Bernstein

Webkamera Sellin, Hotel Bernstein

Koukněte na město Sellin a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery shora naší terasy na molo Sellin a na pláž.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.