Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

16 webkamer - Slezské vojvodství

    Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Slezské vojvodství - Polsko. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Polsku? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře,  na návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

     Polská republika, která sousedí s Českou republikou, patří k zemím kulturně nejbližším Česku. Dále je pak Polsko sousedem Slovenska, Německa, Ukrajiny, Běloruska, Litvy a Ruska. Hlavním městem je Varšava, která byla v roce 1944 srovnána se zemí a znovu vystavěna. Polsko je známé jako země katolíků. Ze severu má Polsko přístup k Baltskému moři. Povrch Polska je převážně rovinatý s velkým množstvím jezer.

     Na své si zde přijdou lidé, kteří vyhledávají aktivní dovolenou. Turisticky nejnavštěvovanějšími horami jsou v Polsku Vysoké Tatry, které ročně navštíví přes 3,3 milionu návštěvníků. Nejvyšší horou Tater a zároveň celého Polska jsou Rysy vysoké 2503m. Dalšími hojně navštěvovanými horami jsou Krkonoše. Pro pobyt u moře nabízí Polsko velké množství ubytování přímo u pobřeží Baltu. Pro někoho je Baltské moře studené, ale je to nejbližší moře pro turisty z Čech a jako hlavní výhoda jsou nízké ceny a písečné pláže.

     Na dovolené v Polsku si přijdou na své i milovníci kultury. Největší a nejcennější památky se dochovaly v městských střediscích se staletými tradicemi, jako jsou Krakov, Gdaňsk, Poznaň a Wroclaw. Jedním z nejdůležitějších turistických center s mnoha památkami je Krakov, který byl do 16. století hlavním městem Polského království a patří mezi 15 nejkrásnějších a nejvyhledávanějších měst v Evropě. Staré město je na seznamu památek UNESCO. Historické památky jako např. gotická katedrála, hrad Wawel nebo tržnice Sukiennica by měl navštívit každý turista, který projíždí Polskem.

     Gdaňsk leží na severu Polska u Baltického moře a jedná se o druhý největší přístav v Polsku s největším cihlovým církevním chrámem na světě. Na jihovýchod od města se nachází hrad Malbork (13 – 15. století). Jedná se o jednu z největších gotických pevností na světě a je tudíž také častým cílem turistů. Další známé město Poznaň je romantické město zamilovaných s mnoha barokními a renesančními architektonickými památkami.

     Na dovolené byste neměli zapomenout na Vratislav, kterou navštíví ročně tři miliony turistů a jejichž počet se zvyšuje i díky zvláštní turistické atrakci v podobě malých, kovových trpaslíků, kterým se zde říká Krasnale. V ulicích centra jich můžete vidět několik set.

     Čenstochová je v Polsku za hlavní duchovní centrum katolíků a současně je to jedno z nejvýznamnějších poutních míst Evropy.

      Polsko je země, která má co nabídnout pro prožití nádherné dovolené – úžasná města, historické památky, vysoké hory, moře, špičkové termály, možnost dovolené na hausbótu a pro děti zábavné parky. K tomu přijatelné ceny a také to, že Poláci mají Čechy upřímně rádi.

Výpis webkamer - Slezské vojvodství

Náhledový obrázek webkamery čápi Palowice - Bocianie gniazdo online

Webkamera čápi Palowice - Bocianie gniazdo online

Sledujte webkamerou čápy hnízdící v obci Palowice(gniazdo bociana na zywo Palowice). Online webová kamera zachycuje čapí hnízdo v polském městě Palowice. Díky kameře můžete v kteroukoli denní dobu pozorovat každý okamžik života v čapím hnízdě…

Náhledový obrázek webkamery čápi Świerklaniec - Bocianie gniazdo

Webkamera čápi Świerklaniec - Bocianie gniazdo

Sledujte webkamerou čápy hnízdící v obci Świerklaniec (gniazdo bociana na zywo Świerklaniec). Online webová kamera zachycuje čapí hnízdo v polském městě Świerklaniec. Díky kameře můžete v kteroukoli denní dobu pozorovat každý okamžik života v čapím…

Náhledový obrázek webkamery čápi Ustroń - Bocianie gniazdo

Webkamera čápi Ustroń - Bocianie gniazdo

Sledujte webkamerou čápy hnízdící ve městě Ustroń - (Bocianie gniazdo Ustroń). Online webová kamera zachycuje čapí hnízdo v polském městě Ustroń. Díky kameře můžete v kteroukoli denní dobu pozorovat každý okamžik života v čapím hnízdě Ustroń. Bocian…

Náhledový obrázek webkamery Czechowice-Dziedzice

Webkamera Czechowice-Dziedzice

Koukněte na město Czechowice-Dziedzice a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na náměstí Jana Pawła II v polském městě Czechowice-Dziedzice.

Náhledový obrázek webkamery Czeladź - náměstí

Webkamera Czeladź - náměstí

Koukněte na město Czeladź a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled kamery na náměstí ve městě Czeladź.

Náhledový obrázek webkamery Gliwice

Webkamera Gliwice

Koukněte na město Gliwice a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webové kamery na Tržní náměstí s fontánou a radnicí polském městě Gliwice.

Náhledový obrázek webkamery Góra ŻAR - Beskidy

Webkamera Góra ŻAR - Beskidy

Koukněte na město Czernichów a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled panoramatické webové kamery na lanovku a horní část sjezdovky. V dálce je výhled na panorama Żywiecských a Slezských Beskyd, jezero Żywieckie

Náhledový obrázek webkamery Katowice

Webkamera Katowice

Koukněte na město Katowice a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webové kamery z polskeho města Katowice. Katowice je hlavním městem Slezského vojvodství a jedním z nejdůležitějších průmyslových a kulturních center v Polsku.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.