Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

372 webkamer - Švýcarsko

Nejnavštěvovanější kamery za posledních 24 hodin - Švýcarsko

Poslední přidané kamery - Švýcarsko

     ŠVÝCARSKÁ FEDERACE krátce ŠVÝCARSKO je vnitrozemní stát nacházející se ve střední Evropě a skládající se z 26 kantonů. Švýcarsko sousedí s Itálií, Francií, Německem, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Země má čtyři oficiální jazyky – němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu. Hlavní město Švýcarska je Bern, který je proslulý jako město květin a je tvořen úzkými středověkými uličkami. Také proto byla stará část města zapsána na Seznam světových památek UNESCO. Dalšími velkými švýcarskými městy jsou: Curych, Ženeva, Basilej, Lausanne , Winterthur, Luzern a St. Gallen.

     Švýcarsko je velmi bohatou zemí. Co se ekonomiky týče, nemá v Evropě konkurenci. Typickým výrobkem a dárkem z cest po Švýcarsku jsou jednoznačně pravé švýcarské hodinky. K výběru jsou ty nejdražší od značky Rolex až po levné, ale kvalitní hodinky značky Swatch.

     Švýcarsko je proslulé kvalitní a vynikající čokoládou, nejznámější z továren na tuto lahůdku je čokoláda firmy Lindt&Sprüngli, kterou lidé znají jako Lindt. Ta se zde vyrábí už od roku 1845 a je známá po celém světě.

     Švýcarsko není jen známou lyžařskou destinací, tato alpská země má turistům co nabídnout po celý rok. Švýcarsko je jedinečnou horskou zemí s velmi rozmanitou přírodní i kulturní nabídkou a pařící k tradičním cílům rekreačních a turistických pobytů. Turisté sem jezdí za pěší turistikou a cyklistikou, pohádkovými městečky a krásnými jezery, kterých je zde více než 1500. Největší vodní plochou, která leží celá na území Švýcarska, je jezero Neuchâtel. Další známá jezera jsou: Ženevské jezero na hranici s Francií a Bodamské jezero, o které se Švýcarsko dělí s Německem a Rakouskem.

     Během své dovolené by turisté neměli minout známé Rýnské vodopády (Rheinfall) na severu země se šířkou 150 metrů a výškou 23 metrů. Jedná se o nejmohutnější vodopády v celé Evropě.

     Alpy zabírají asi 60 % celkové rozlohy této země. I díky nim se zde tak čile rozvinul turistický ruch. Celkem 24 vrcholů švýcarských Alp přesahuje nadmořskou výšku 4 000 metrů. K nejznámějším patří Walliské (Penninské) Alpy při jižní hranici s Itálií, v nichž se nachází masiv Monte Rosa s nejvyšší horou Dufourspitze (4 634 m). Jedná se o druhou nejvyšší horu Alp (po Mont Blancu) a zároveň druhou nejvyšší horu Evropy. Asi známější, i když o něco nižší, je vrchol Matterhorn. Dále známé jsou také Bernské Alpy s nejvyšší horou Finsteraahorn (4 274 m) a známou trojicí vrcholů Eiger, Mönch a Jungfrau. V těchto Alpách se nachází také nejdelší údolní ledovec Evropy Aletschgletscher. Dalšími Alpami Švýcarska jsou Lepontské, Glarnské a Rétské Alpy.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.