Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

147 webkamer - Anglie

     Mapa se zobrazením webových kamer v Anglii. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí, dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny....

     Plánujete dovolenou v Anglii? Sledujte kamery a hned budete vědět, jestli je to na koupání u moře, návštěvu památek nebo na výlety po horách. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

 

     Spojené království Velké Británie a Severního Irska, často zkracované jako Velká Británie nebo Spojené království či Británie, je ostrovní stát rozkládající se v severozápadní Evropě, oddělený od kontinentu průlivem La Manche (Anglickým kanálem) a Severním mořem. Velká Británie představuje unii historických zemí: Anglie, Skotska a Walesu a Severního Irska. K Velké Británii náleží zámořská území, k těm nejznámějším patří Gibraltar, Falklandy, Kajmanské ostrovy, Bermudy, Monserrat a ostrov Svaté Heleny.

     Největší turistickou atrakcí ve Velké Británii je hlavní město Londýn se svými památkami jako Tower Bridge či Westminsterský a Buckinghamský palác, který je oficiálním sídlem britské královské rodiny v Londýně. Symbol Londýna a celé Anglie se stal Big Ben. Jedná se o nejnavštěvovanější hodiny na světě. V Londýně je známé letiště Heathrow. Toto velkoměsto by měl každý alespoň jednou za život navštívit.

     Fotbaloví fanoušci se zase sjíždějí do Manchesteru. Městy vzdělanosti jsou univerzitní města Oxford a Cambridge. Za návštěvu stojí také drsná Skotská vysočina na severu ostrova, ve které leží Ben Nevis, nejvyšší hora Spojeného království. Jedná se o jeden z nejkrásnějších a nejrozmanitějších kusů země a zcela jistě stojí za návštěvu. Ve Skotsku objevíte nespočet jezer, včetně záhadami opředeného jezera Loch Ness. K hlavním turistickým magnetům patří magický kruh menhirů ve Stonhenge nedaleko jihoanglického města Salisbury. Menhiry jsou neznámější megalitickou památkou na celém světě. O návštěvu Stonehenge je takový zájem, že si návštěvníci musí koupit vstupenku několik dní předem, aby měli jistotu, že se dostanou dovnitř.

     Anglie je také kolébkou ragby, skupiny Beatles, detektivy Sherlocka Holmese a spisovatele Williama Shakespeara. Další turistickou atrakcí je v Anglii právě Stratford upon Avon - místo narození Williama Shakespearea, kde lze spatřit jeho rodný dům a je možno případně navštívit jeho muzeum.

     Zvláštností Anglie, která turisty vždy překvapí je pivo bez pěny, ocet na hranolkách, všudypřítomný čaj s mlékem a octové brambůrky. Zajímavostí také je, že každý občan, který se dožije 100 let, dostane přání k narozeninám přímo od královny.

     Anglie je zemí, kde si na své přijdou jak milovníci historie a památek, tak milovníci přírody. Při návštěvě této země by se měl každý zastavit a vychutnat si alespoň jednou čaj o páté.

Výpis webkamer - Anglie

Náhledový obrázek webkamery Alvechurch

Webkamera Alvechurch

Webová kamera s výhledem na krajinu v okolí Alvechurch. Velká Británie.

Náhledový obrázek webkamery Atcham - River Severn

Webkamera Atcham - River Severn

Webová kamera s výhledem na řeku a most. Velká Británie.

Náhledový obrázek webkamery Barnard Castle - River Tees

Webkamera Barnard Castle - River Tees

Webová kamera s výhledem na řeku a most. Velká Británie.

Náhledový obrázek webkamery Bewdley - Severn

Webkamera Bewdley - Severn

Webová kamera s výhledem na řeku a most. Velká Británie.

Náhledový obrázek webkamery Bidford-on-Avon - Avon

Webkamera Bidford-on-Avon - Avon

Webová kamera s výhledem na řeku a most. Velká Británie.

Náhledový obrázek webkamery Birmingham - Bullring Shopping Complex

Webkamera Birmingham - Bullring Shopping Complex

Pohled webkamery na nákupní centrum. Velká Británie

Náhledový obrázek webkamery Blackpool

Webkamera Blackpool

Webová kamera s výhledem na promenádu a pobřeží. Velká Británie.

Náhledový obrázek webkamery Bognor Regis

Webkamera Bognor Regis

Záběry webkamery z mola Bognor Regis. Velká Británie.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.