Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

194 webkamer - Velká Británie

     Aktuální snímky z 194 webkamer, umístěných na mnoha místech Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Webové kamery Vás z pohodlí domova přenesou za kanál La Manche.

     Plánujete vyrazit do Británie? Lákají Vás památky - Tower Bridge, Big Ben, Buckinghamský palác nebo drsná Skotská vysočina s nejvyšší horou Ben Nevis? Sledujte webové kamery a počasí vás nezaskočí.

     Chybí Vám zde kamera, která by doplnila katalog webových kamer ve Spojeném království? Neváhejte a přidejte ji kliknutím v horním menu na odkaz - přidat webkameru.

Nejnavštěvovanější kamery za posledních 24 hodin - Velká Británie

Poslední přidané kamery - Velká Británie

     Spojené království Velké Británie a Severního Irska, často zkracované jako Velká Británie nebo Spojené království či Británie, je ostrovní stát rozkládající se v severozápadní Evropě, oddělený od kontinentu průlivem La Manche (Anglickým kanálem) a Severním mořem. Velká Británie představuje unii historických zemí: Anglie, Skotska a Walesu a Severního Irska. K Velké Británii náleží zámořská území, k těm nejznámějším patří Gibraltar, Falklandy, Kajmanské ostrovy, Bermudy, Monserrat a ostrov Svaté Heleny.

     Největší turistickou atrakcí ve Velké Británii je hlavní město Londýn se svými památkami jako Tower Bridge či Westminsterský a Buckinghamský palác, který je oficiálním sídlem britské královské rodiny v Londýně. Symbol Londýna a celé Anglie se stal Big Ben. Jedná se o nejnavštěvovanější hodiny na světě. V Londýně je známé letiště Heathrow. Toto velkoměsto by měl každý alespoň jednou za život navštívit.

     Fotbaloví fanoušci se zase sjíždějí do Manchesteru. Městy vzdělanosti jsou univerzitní města Oxford a Cambridge. Za návštěvu stojí také drsná Skotská vysočina na severu ostrova, ve které leží Ben Nevis, nejvyšší hora Spojeného království. Jedná se o jeden z nejkrásnějších a nejrozmanitějších kusů země a zcela jistě stojí za návštěvu. Ve Skotsku objevíte nespočet jezer, včetně záhadami opředeného jezera Loch Ness. K hlavním turistickým magnetům patří magický kruh menhirů ve Stonhenge nedaleko jihoanglického města Salisbury. Menhiry jsou neznámější megalitickou památkou na celém světě. O návštěvu Stonehenge je takový zájem, že si návštěvníci musí koupit vstupenku několik dní předem, aby měli jistotu, že se dostanou dovnitř.

     Anglie je také kolébkou ragby, skupiny Beatles, detektivy Sherlocka Holmese a spisovatele Williama Shakespeara. Další turistickou atrakcí je v Anglii právě Stratford upon Avon - místo narození Williama Shakespearea, kde lze spatřit jeho rodný dům a je možno případně navštívit jeho muzeum.

     Zvláštností Anglie, která turisty vždy překvapí je pivo bez pěny, ocet na hranolkách, všudypřítomný čaj s mlékem a octové brambůrky. Zajímavostí také je, že každý občan, který se dožije 100 let, dostane přání k narozeninám přímo od královny.

     Anglie je zemí, kde si na své přijdou jak milovníci historie a památek, tak milovníci přírody. Při návštěvě této země by se měl každý zastavit a vychutnat si alespoň jednou čaj o páté.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.