Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

8 webkamer - Bedřichov

     Obec Bedřichov, která je známá jako turistické středisko letních i zimních sportů v Jizerských horách, se nachází v okrese Jablonec nad Nisou. Tuto obec proslavil především dálkový lyžařský běh Jizerská padesátka. Bedřichov vznikl na konci 16. století jako osada kolem velké sklářské hutě, která byla v provozu více než dvě stě let a vyráběla zejména duté foukané stolní sklo. 

     Dnes slouží Bedřichov především jako výchozí místo pro turistiku a cykloturistiku po Jizerských horách a v zimě zde přímo od parkoviště začíná běžecká trať Jizerská magistrála, vedoucí na Novou Louku a pak dále směrem na Kristiánov, Knajpu a Smědavu. Milovníci sjezdového lyžování mohou na zdejším Malinovém vrchu využít Ski areál Ski Bižu a v něm 7 vleků a 9 sjezdovek.

     V Bedřichově najdeme velké množství ubytovacích a stravovacích zařízení. Přímo nad Bedřichovem se tyčí kamenná rozhledna Královka. Obec je spojena silnicí jak s Jabloncem nad Nisou, tak se sousedním Libercem.

     Sledujte webové kamery a nic Vás nepřekvapí.  Víte o další kameře z lokality Bedřichov? Dejte nám vědět. Přidejte ji k nám kliknutím na odkaz - přidat webkameru. Pro návrat na webové kamery z dalších obcí a měst zvolte v horním menu odkaz Česká republika.

Výpis webkamer - Bedřichov

Náhledový obrázek webkamery Bedřichov - Jizerské hory

Webkamera Bedřichov - Jizerské hory

Koukněte na Jizerské hory ONLINE webkamerou v Bedřichově. Webová kamera snímá aktuální počasí v Bedřichově v Jizerských horách. Obec Bedřichov v Jizerských horách vznikla na konci 16. století jako sklářská osada. Dnešní Bedřichov je turistickým a…

Náhledový obrázek webkamery Bedřichov - Maliník

Webkamera Bedřichov - Maliník

Koukněte na Maliník v Bedřichově ONLINE webkamerou. Webová kamera na Malíniku sleduje aktuální stav na parkovišti. Sedlo Maliníku, které  leží v nadmořské výšce 845m, je vstupní bránu na Jizerskou magistrálu pro běžkaře i cyklistiky v…

Náhledový obrázek webkamery Bedřichov - parkoviště

Webkamera Bedřichov - parkoviště

Sledujete Bedřichov v Jizerskách ONLINE webkamerou. Pohled webové kamery na centrální parkoviště v Bedřichově v Jizerských horách. Obec Bedřichov v Jizerských horách vznikla na konci 16. století jako sklářská osada. Dnešní Bedřichov je turistickým…

Náhledový obrázek webkamery Bedřichov - Pastviny

Webkamera Bedřichov - Pastviny

Koukněte na skiareál Bedřichov ONLINE webkamerou. Webová kamera ze Ski areálu Jizerky v Bedřichově - Pastviny. Aktuální stav teploty, sněhu v Jizerských horách. Obec Bedřichov v Jizerských horách vznikla na konci 16. století jako sklářská osada.…

Náhledový obrázek webkamery Bedřichov - Skiarena Jizerky

Webkamera Bedřichov - Skiarena Jizerky

Sledujte aktuální stav ve skiareálu Bedřichov ONLINE webkamerou. Web kamera je umístěna na spodní části sjezdovky Malinovka v Bedřichově v Jizerských horách. Obec Bedřichov v Jizerských horách vznikla na konci 16. století jako sklářská osada.…

Náhledový obrázek webkamery Bedřichov - Stadion

Webkamera Bedřichov - Stadion

Koukněte na středisko Bedřichov v Jizerských horách ONLINE webkamerou. Pohled webové kamery na stadion v Bedřichově v Jizerkách. Bedřichovský stadion je populární nástupní místo na Jizerskou magistrálu. Stadion slouží jako výchozí bod pro výlety na…

Náhledový obrázek webkamery Jizerská padesátka

Webkamera Jizerská padesátka

Sledujte Jizerskou 50 ONLINE webkamerou na Bedřichově. Webová kamera sleduje aktuální stav na stadionu v Bedřichově v Jizerských horách. Obec Bedřichov v Jizerských horách vznikla na konci 16. století jako sklářská osada. Dnešní Bedřichov je…

Náhledový obrázek webkamery Ski areál Bedřichov

Webkamera Ski areál Bedřichov

Koukněte na aktuální stav počasí ve skiareálu Bedřichov v Jizerkách webkamerou online. Webová kamera zachycuje svahy se sjezdovkama ve skiareálu SKI JIZERKY na Bedřichově v Jizerských horách. Obec Bedřichov v Jizerských horách vznikla na konci 16.…

 

    Liberecký kraj, který je svou rozlohou nejmenším krajem ČR, tvoří čtyři okresy - Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily. Správním centrem kraje je Liberec. Symbolem kraje se stala jedinečná stavba horského hotelu Ještěd, která obdržela Perretovu cenu.

     Na území libereckého kraje, který je převážně hornatý, leží Lužické a Jizerské hory, Ještědský hřbet a západní část Krkonoš. Podnebí v Libereckém kraji je chladné a deštivé. Najdete tu nejdeštivější místo v ČR a to na severním svahu oblasti Bílého Potoka. V kraji je mnoho převážně jehličnatých lesů.

     Významnou součástí ekonomiky kraje je cestovní ruch. Pokud hledáte destinaci pro dovolenou na severu Čech, Liberecký kraj má co nabídnout. V případě letního pobytu si můžete zvolit téměř jakoukoli aktivitu – pěší a cyklo turistiku (a to jak na horách, tak v nižších oblastech), koupání (Máchovo jezero), městskou a památkovou turistiku. K nejnavštěvovanějším hradům a zámkům patří Bezděz, Sychrov, Frýdlant, Zákupy, Lemberk, Hrubý Rohozec a Valdštejn.

     Největším turistickým lákadlem jsou Jizerské hory, které obklopují města Liberec, Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou, Smržovka, Tanvald a Desná. Nejvyšším vrcholem na české straně Jizerských hor je Smrk (1124 m.n.m.). Ubytování můžete najít například v Bedřichově, Janově nad Nisou nebo v Josefově Dole. Jizerské hory jsou v zimě pobytovým rájem lyžařů a v letních měsících cyklistů. V podhůří Jizerských hor 25 km od Liberce naleznete malebné lázeňské městečko Lázně Libverda. Lázně Libverda je také nástupním místem pro „Singltrek pod Smrkem“ s téměř 80 kilometry různých náročností pro zkušené sportovce i rodiny s dětmi.

     Lužické hory nejsou příliš vysoké, ale i tak tvoří významné klimatické rozhraní, které odděluje severní rovinaté kraje od vnitrozemí Čech. Nejvyšší horou je Luž (793 m n.m.), dalšími významnými vrcholy jsou Jedlová, Klíč, Hvozd a Studenec. Při výletech můžete obdivovat rozmanitou lidovou architekturu - Roubené domy s podstávkou a malými dělenými okny, se sedlovou střechou a se štíty vykládané různobarevnou břidlicí.

     Ještědský hřeben s nejvyšším vrcholem Ještěd ( 1012 m n.m.) je vyhledávaným místem lyžařů. Skiareál Ještěd nabízí ideální podmínky pro všechny lyžaře. V letních měsících naleznete v areálu zábavné stezky s různými stanovišti s informacemi o regionu. V hotelu přímo na vrcholu Ještědu je nejen restaurace, ale je zde možnost se i ubytovat. Pokoje vám zde nabídnou daleké výhledy do všech světových stran nebo také pocit, že letíte vesmírnou lodí. Ubytování na Ještědu je prostě nevšední zážitek.

     Pro zvídavé nejen děti, ale i dospělé je v Liberci QLANDIA, která je moderním science centrem, kde se mohou návštěvníci vzdělávat zážitkovou metodou. V deseti expozicích se nachází přes 400 interaktivních exponátů z různých oblastí – např. astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, techniky i matematiky.

     Liberec se také může pyšnit nejstarší ZOO v České republice. Liberecká ZOO je známá také chovem bílých tygrů a lachtanů. Hned vedle ZOO je možné navštívit libereckou Botanickou zahradu, která patří k nejkrásnějším u nás. Většina rodin s dětmi si tyto dvě atrakce určitě nenechá ujít. V blízkosti je i několik restaurací, kde je možné je občerstvit.

     Patronkou nejen rodin, ale i celého libereckého kraje je sv. Zdislava, světice, která žila v blízkosti Jablonného v Podještědí a založila několik kostelů a klášterů v okolí. Sv. Zdislava žila ve 13. Století, byla známá svojí pracovitostí, pobožností a pomoci chudým a nemocným. Jsou s ní spojené památky jako hrad Lemberk, na kterém žila, bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí, Zdislavina studánka, klášter v Jablonném a další.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.