Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

2 webkamery - Nový Bydžov

     Město Nový Bydžov se nachází západně od Hradec Králové. Nejcennější památkou Nového Bydžova je samotný středověký půdorys středu města a gotický kostel sv. Vavřince z počátku 14. století. Uprostřed náměstí je další cenná památka Mariánský morový sloup se sousoším, dokončený roku 1716. Dříve existoval ve městě také minoritský klášter a rozsáhlá židovská čtvrť, z  které se dochovala jen novější synagoga. Židovský hřbitov založený roku 1520 se svým stářím řadí po pražském a kolínském na třetí místo v Čechách.
     Turisté a návštěvníci města mohou také navštívit nedaleké zámky – Zámek Sloupno, Zámek Karlova Koruna Chlumec nad Cidlinou nebo Zámek Hrádek u Nechanic. Zámek Karlova Koruna je jednou z nejvýznamnějších barokních staveb u nás a určitě stojí za prohlídku.
     Dalšími zajímavá místa, které okolí Nového Bydžova nabízí k navštívení jsou zookoutek Biopark Štít Klamoš, rozhledna Kosice, zábavný Fajnpark nebo koupaliště Lodín a koupaliště Chlumec nad Cidlinou.
     Plánujete vyrazit do Nového Bydžova? Koukněte s námi na webové kamery z Nového Bydžova a okolí. Nespoléhejte se jen na předpověď počasí, ověřte si u nás aktuální stav na místě. Sledujte aktuální záběry z kamer a hned budete vědět, jaké je počasí.
     Sledujte webové kamery a nic Vás nepřekvapí.  Víte o další kameře z Nového Bydžova? Dejte nám vědět. Přidejte ji k nám kliknutím na odkaz - přidat webkameru. Pro návrat na webové kamery z dalších obcí a měst zvolte v horním menu odkaz Česká republika.

Výpis webkamer - Nový Bydžov

Náhledový obrázek webkamery Nový Bydžov

Webkamera Nový Bydžov

Sledujte webkamerou online město Nový Bydžov a okolí. Živý přenos kamery z Nového Bydžova na Masarykovo náměstí.      První zmínka o městě Nový Bydžov je z roku 1305. Pravidelný geometrický půdorys města představoval ve střední…

Náhledový obrázek webkamery Nový Bydžov - náměstí

Webkamera Nový Bydžov - náměstí

Koukněte online webkamerou na město Nový Bydžov z ptačí perspektivy. Pohled webové kamery na část Masarykova náměstí v Novém Bydžově.      První zmínka o městě Nový Bydžov je z roku 1305. Pravidelný geometrický půdorys…

 

     Královéhradecký kraj nabízí velké množství přírodních atraktivit, např. Krkonošský národní park s nejvyšší horou České republiky Sněžkou nebo Prachovské skály. Nachází se v něm také velké množství zámků, hradů a dalších kulturních a historických památek. Tyto nabídky ve spojení s ideálními podmínkami pro pěší turistiku, cykloturistiku, vodáctví či lyžování lákají celoročně mnoho turistů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

     Centrem kraje je město Hradec Králové, které leží na soutoku řek Labe a Orlice a je přirozeným centrem kultury a vzdělanosti Královéhradeckého kraje.

     Nejvíce navštěvovaným výletním cílem Královéhradeckého kraje je Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem. Zoo Dvůr Králové nad Labem je počtem chovaných zvířat největší v České Republice a jistě jednou z nejznámějších. Je to zároveň největší chovatel afrických zvířat v Evropě. Způsob, jakým si zde mohou návštěvníci zvířata prohlédnout, nemá u nás obdoby a je jedinečný. V královédvorském Safari Parku se mohou kromě klasické části zoo turisté vydat na opravdové safari nebo dokonce i do Lvího safari, kde nejsou mezi zvířaty a lidmi bariéry. Safari ve Dvoře Králové nad Labem lze absolvovat pěšky, Safaribusem, Afrika Expressem či vlastním vozem, při soumraku v rámci Večerního safari nebo lanovou stezkou Katika Miti ve výškách stromů.

     Z přírodních zajímavostí Královéhradeckého kraje jsou na prvním místě Krkonoše s nejvyšší horou Sněžkou. Krkonoše jsou největší a také nejvíce navštěvované hory u nás. Díky svým krásám, sněhovým podmínkám v zimě, v létě díky velkému množství turistických a cykloturistických tras se staly jedním z nejvyhledávanějších cílů dovolených v Čechách. Mezi nejznámější zimní střediska patří Špindlerův Mlýn. Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí 27 km sjezdovek a desítky kilometrů upravených běžeckých tratí. Na vrcholy vyveze lyžaře několik sedačkových lanovek, včetně nejmodernější u nás vyhřívané šestisedačkové lanovky na Pláň. Dalším střediskem je Pec pod Sněžkou, ta nabízí lyžování za 1 skipass včetně Černé Hory. SkiResort Černá hora – Pec je největší lyžařský resort v Česku, který disponuje 44 km upravených tratí. Dalšími známými lyžařskými středisky jsou Černý Důl a Paseky nad Jizerou. Nejen lyžaři si v Krkonoších přijdou v zimě na své. Krkonoše lákají návštěvníky po celý rok. Například kousek od Jánských Lázní je vybudovaná Stezka korunami stromů, která nabízí návštěvníkům procházku v celkové délce 1 511 metrů a která je zavede ke korunám stromů až do výšky 45 metrů. Centrem středních Krkonoš je Vrchlabí, město s jedinečnou a příjemnou atmosférou horského střediska.

     Další přírodní krásy s hustou sítí značených turistických cest a četnými vyhlídkami ze skalních útvarů mohou turisté navštívit v Adršpašských skalách na Broumovsku.

     Cyklisté jistě využijí Trutnov Trails - síť jednosměrných terénních stezek pro horská kola v okolí Trutnova, Čížkových kamenů a Jestřebích hor.

     Milovníci památek a historie mohou v tomto kraji navštívit velké množství zámků a hradů, jmenuje některé – zámek Opočno, Kuks, Dětenice, Častolovice, Hrádek u Nechanic, Náchod, Ratibořice a Rychnov nad Kněžnou. Zájemce o historii bude určitě zajímat pevnost Josefov a Dobrošov.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.