Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

126 webkamer - Královéhradecký kraj

 

     Královéhradecký kraj nabízí velké množství přírodních atraktivit, např. Krkonošský národní park s nejvyšší horou České republiky Sněžkou nebo Prachovské skály. Nachází se v něm také velké množství zámků, hradů a dalších kulturních a historických památek. Tyto nabídky ve spojení s ideálními podmínkami pro pěší turistiku, cykloturistiku, vodáctví či lyžování lákají celoročně mnoho turistů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

     Centrem kraje je město Hradec Králové, které leží na soutoku řek Labe a Orlice a je přirozeným centrem kultury a vzdělanosti Královéhradeckého kraje.

     Nejvíce navštěvovaným výletním cílem Královéhradeckého kraje je Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem. Zoo Dvůr Králové nad Labem je počtem chovaných zvířat největší v České Republice a jistě jednou z nejznámějších. Je to zároveň největší chovatel afrických zvířat v Evropě. Způsob, jakým si zde mohou návštěvníci zvířata prohlédnout, nemá u nás obdoby a je jedinečný. V královédvorském Safari Parku se mohou kromě klasické části zoo turisté vydat na opravdové safari nebo dokonce i do Lvího safari, kde nejsou mezi zvířaty a lidmi bariéry. Safari ve Dvoře Králové nad Labem lze absolvovat pěšky, Safaribusem, Afrika Expressem či vlastním vozem, při soumraku v rámci Večerního safari nebo lanovou stezkou Katika Miti ve výškách stromů.

     Z přírodních zajímavostí Královéhradeckého kraje jsou na prvním místě Krkonoše s nejvyšší horou Sněžkou. Krkonoše jsou největší a také nejvíce navštěvované hory u nás. Díky svým krásám, sněhovým podmínkám v zimě, v létě díky velkému množství turistických a cykloturistických tras se staly jedním z nejvyhledávanějších cílů dovolených v Čechách. Mezi nejznámější zimní střediska patří Špindlerův Mlýn. Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí 27 km sjezdovek a desítky kilometrů upravených běžeckých tratí. Na vrcholy vyveze lyžaře několik sedačkových lanovek, včetně nejmodernější u nás vyhřívané šestisedačkové lanovky na Pláň. Dalším střediskem je Pec pod Sněžkou, ta nabízí lyžování za 1 skipass včetně Černé Hory. SkiResort Černá hora – Pec je největší lyžařský resort v Česku, který disponuje 44 km upravených tratí. Dalšími známými lyžařskými středisky jsou Černý Důl a Paseky nad Jizerou. Nejen lyžaři si v Krkonoších přijdou v zimě na své. Krkonoše lákají návštěvníky po celý rok. Například kousek od Jánských Lázní je vybudovaná Stezka korunami stromů, která nabízí návštěvníkům procházku v celkové délce 1 511 metrů a která je zavede ke korunám stromů až do výšky 45 metrů. Centrem středních Krkonoš je Vrchlabí, město s jedinečnou a příjemnou atmosférou horského střediska.

     Další přírodní krásy s hustou sítí značených turistických cest a četnými vyhlídkami ze skalních útvarů mohou turisté navštívit v Adršpašských skalách na Broumovsku.

     Cyklisté jistě využijí Trutnov Trails - síť jednosměrných terénních stezek pro horská kola v okolí Trutnova, Čížkových kamenů a Jestřebích hor.

     Milovníci památek a historie mohou v tomto kraji navštívit velké množství zámků a hradů, jmenuje některé – zámek Opočno, Kuks, Dětenice, Častolovice, Hrádek u Nechanic, Náchod, Ratibořice a Rychnov nad Kněžnou. Zájemce o historii bude určitě zajímat pevnost Josefov a Dobrošov.

Výpis webkamer - Královéhradecký kraj

Náhledový obrázek webkamery Adršpach

Webkamera Adršpach

Koukněte Webkamerou  Online na aktuální stav počasí v Adršpachu a v okolí. Webová kamera z Adršpachu s pohledem na vstup do skal (Pískovna).

Náhledový obrázek webkamery Babí - Stachelberg

Webkamera Babí - Stachelberg

Pevnost Babí - Stachelberg

Náhledový obrázek webkamery Bartošovice v Orlických horách - skiareál

Webkamera Bartošovice v Orlických horách - skiareál

Sledujte aktuální stav počasí a sněhu v lyžařském středisku Bartošovice v Orlických horách webkamerou ONLINE. Webová kamera snímá sjezdovku ve skiareálu Bartošovice.

Náhledový obrázek webkamery Broumov

Webkamera Broumov

Sledujte webkamerou ONLINE město Broumov. Pohled webové kamery na broumovské Mírové náměstí. Kamera je umístěna v Infocentru Broumov.

Náhledový obrázek webkamery Broumov - pohled z Hvězdy

Webkamera Broumov - pohled z Hvězdy

Koukněte webkamerou ONLINE na aktuální stav počasí v Broumově a okolí. Webová kamera je umístěna na chatě Hvězda s výhledem na Broumov.

Náhledový obrázek webkamery Častolovice

Webkamera Častolovice

Sledujte webkamerou ONLINE Častolovice. Živý obraz webové kamery z nádvoří zámku v Častolovicích.

Náhledový obrázek webkamery Čermná nad Orlicí

Webkamera Čermná nad Orlicí

Sledujte webkamerou ONLINE obec Čermná nad Orlicí. Dvě webové kamery z obce Čermná nad Orlicí s pohledem na obecní úřad a Masarykovu základní školu.

Náhledový obrázek webkamery Černá hora - Hofmanky

Webkamera Černá hora - Hofmanky

Sledujte počasí a stav sněhu v lyžařském areálu Skiresort Černá hora ONLINE webkamerou. Webová kamera Skiresort Černá hora stanice Hofmanky- Janské Lázně.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.