Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

9 webkamer - Praha 6

      Plánujete výlet, krátký pobyt nebo několikadenní dovolenou v Praze? Sledujte kamery. Díky online záběrům tak můžete vyrazit. Chystáte se jet až v příštích dnech a nejste si jisti, jaké bude počasí na vaši dovolené? Mrkněte na předpověď počasí www.yr.no - Praha a hned budete vědět, jestli je to na návštěvu ZOO nebo muzeí a galerií. Když bude ošklivo, nezoufejte. Jak říkají Norové, neexistuje špatné počasí, ale jenom špatné oblečení. :-)

Výpis webkamer - Praha 6

Náhledový obrázek webkamery Letiště Václava Havla

Webkamera Letiště Václava Havla

Sledujte aktuální dění na Letišti Václava Havla webkamerou ONLINE.  Webová kamera přenáší záběr z neveřejné části letiště Václava Havla v Praze z prostoru mezi prsty B a C.

Náhledový obrázek webkamery Petřínská rozhledna

Webkamera Petřínská rozhledna

Sledujte Prahu webkamerou ONLINE. Webová kamera míří na Petřín. V popředí záběru kamery jsou věže Strahovského kláštera, kostel sv.Norberta, Müllerova (Loosova) vila a čtvrť Ořechovka.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Bělohorská - Pod Královkou

Webkamera Praha - Bělohorská - Pod Královkou

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Praze webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje dopravní situaci - Bělohorská - Pod Královkou, Praha.

Náhledový obrázek webkamery Praha - koupaliště Petynka

Webkamera Praha - koupaliště Petynka

Sledujte aktuální dění a stav počasí v Praze webkamerou ONLINE. Webkamera je umístěna na koupališti Petynka v Praze.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Liboc

Webkamera Praha - Liboc

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v části Prahy Liboc webkamerou ONLINE.  Aktuální snímek webkamery ulic Evropska - Vlastina v Praze.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Meteostanice Hřebenka

Webkamera Praha - Meteostanice Hřebenka

Meteostanice Praha Hřebenka. s trvale běžící webkamerou na jihovýchodním svahu Strahova.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Patočkova- Střešovická

Webkamera Praha - Patočkova- Střešovická

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Praze webkamerou ONLINE.  Webová kamera zachycuje dopravní situaci - Patočkova- Střešovická, Praha.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Vítězné náměstí

Webkamera Praha - Vítězné náměstí

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Praze na Vítězném náměstí webkamerou ONLINE. Webová kamera s online pohledem na Vítězné náměstí v Dejvicích v Praze.

 

      Praha je hlavním městem České republiky. Protéká jí řeka Vltava a to v délce 30km. Praze se také díky velkému množství dochovaných památek říká „Praha stověžatá“. Praha je srdcem Evropy a patří díky svým památkám mezi nejkrásnější města světa. Historickým jádrem Prahy je Staré Město, Nové město, Malá strana a Hradčany. Od roku 1992 je historické centrum Prahy zapsáno v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V Praze se nachází tolik památek, že ani není možné je všechny vyjmenovat. Tak alespoň některé z nich.

     Asi nejznámější a nejvíce navštěvovaná památka je Pražský hrad. Dominuje mu katedrála sv. Víta, ale kromě ní je zde celá řada dalších významných staveb. Kousek od Pražského hradu je možné projít asi nejznámější pražskou uličku – Zlatou uličku. Hned naproti Pražskému hradu se nachází rozlehlé Hradčanské náměstí.

     Staroměstské náměstí je srdcem historického města. Jedná se o náměstí s barokními budovami, gotickými kostely (Týnský chrám, chrám sv. Mikuláše) a hlavně Staroměstskou radnicí s orlojem. Staroměstský orloj patří k jedné z nejoblíbenějších zastávek turistů. Je to nejvzácnější a nejznámější pražská památka od mistra Hanuše, která je vrcholným dílem gotické vědy u nás. Orloj každou hodinu odbíjí za doprovodu pohyblivých figur apoštolů. Staroměstské náměstí patří mezi jedno z nejkrásnějších náměstí světa.

     Slavný Karlův most, dokončený v roce 1402, je další známou turistickou atrakcí a slavnou památkou Prahy. Je to nejstarší pražský most a téměř nikdo, kdo navštíví Prahu, ho nemine. Most je opevněn Malostranskou a Staroměstskou věží. Je lemován 30-ti sochami a sousošími světců a dnes je určen pouze pro pěší.

     Národní muzeum je největším muzeem České republiky a jeho monumentální novorenesanční budova stojí na vrcholu Václavského náměstí.

     Národní divadlo je jednou z nejvýznamnějších staveb České republiky, bylo postaveno díky sbírce mezi lidmi. Jedná se o budovu v novorenesančním slohu. Je navštěvováno nejen tuzemskými diváky, ale především díky své poloze zahraničními turisty.

     Rudolfinum je krásná novorenesanční budova, ve které se konají nejvýznamnější pražské koncerty vážné hudby.

     Významným mariánským poutním místem je Loreta na západním konci historického centra Prahy.

     Prašná brána byla součástí opevnění starého města pražského a sloužila jako sklad střelného prachu. Nyní slouží jako skvělá vyhlídka na centrum Prahy.

     Petřínská rozhledna je 60 metru vysoká železná věž, postavená v rámci Jubilejní výstavy v roce 1891 jako kopie pařížské Eiffelovy věže. Slouží lidem jako vyhlídková věž s rozhledem po celé délce Vltavy protékající Prahou.

     Nejen u rodin s dětmi je velmi oblíbená a navštěvovaná Zoo Praha, která se nachází v dolní části pražské Troje. Zoo Praha byla otevřena v roce 1931 a dnes je jedná o zoo s moderními pavilony a expozicemi, která se snaží chovat zvířata co nejblíže k jejich přirozenému prostředí, což jí umožňuje také její členitý terén. V ZOO je několik restaurací, kde je možné se občerstvit.

     Hlavním dopravním prostředkem pro celou Prahu je metro. V současné době jsou v provozu tři trasy. Jako první byla v roce 1974 zprovozněna trasa C.

     Přímo v okolí Prahy je mnoho zajímavých míst, kam můžete vyrazit na výlet s dětmi nebo na romantickou procházku ve dvou.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.