Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

58 webkamer - Praha

 

      Praha je hlavním městem České republiky. Protéká jí řeka Vltava a to v délce 30km. Praze se také díky velkému množství dochovaných památek říká „Praha stověžatá“. Praha je srdcem Evropy a patří díky svým památkám mezi nejkrásnější města světa. Historickým jádrem Prahy je Staré Město, Nové město, Malá strana a Hradčany. Od roku 1992 je historické centrum Prahy zapsáno v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V Praze se nachází tolik památek, že ani není možné je všechny vyjmenovat. Tak alespoň některé z nich.

     Asi nejznámější a nejvíce navštěvovaná památka je Pražský hrad. Dominuje mu katedrála sv. Víta, ale kromě ní je zde celá řada dalších významných staveb. Kousek od Pražského hradu je možné projít asi nejznámější pražskou uličku – Zlatou uličku. Hned naproti Pražskému hradu se nachází rozlehlé Hradčanské náměstí.

     Staroměstské náměstí je srdcem historického města. Jedná se o náměstí s barokními budovami, gotickými kostely (Týnský chrám, chrám sv. Mikuláše) a hlavně Staroměstskou radnicí s orlojem. Staroměstský orloj patří k jedné z nejoblíbenějších zastávek turistů. Je to nejvzácnější a nejznámější pražská památka od mistra Hanuše, která je vrcholným dílem gotické vědy u nás. Orloj každou hodinu odbíjí za doprovodu pohyblivých figur apoštolů. Staroměstské náměstí patří mezi jedno z nejkrásnějších náměstí světa.

     Slavný Karlův most, dokončený v roce 1402, je další známou turistickou atrakcí a slavnou památkou Prahy. Je to nejstarší pražský most a téměř nikdo, kdo navštíví Prahu, ho nemine. Most je opevněn Malostranskou a Staroměstskou věží. Je lemován 30-ti sochami a sousošími světců a dnes je určen pouze pro pěší.

     Národní muzeum je největším muzeem České republiky a jeho monumentální novorenesanční budova stojí na vrcholu Václavského náměstí.

     Národní divadlo je jednou z nejvýznamnějších staveb České republiky, bylo postaveno díky sbírce mezi lidmi. Jedná se o budovu v novorenesančním slohu. Je navštěvováno nejen tuzemskými diváky, ale především díky své poloze zahraničními turisty.

     Rudolfinum je krásná novorenesanční budova, ve které se konají nejvýznamnější pražské koncerty vážné hudby.

     Významným mariánským poutním místem je Loreta na západním konci historického centra Prahy.

     Prašná brána byla součástí opevnění starého města pražského a sloužila jako sklad střelného prachu. Nyní slouží jako skvělá vyhlídka na centrum Prahy.

     Petřínská rozhledna je 60 metru vysoká železná věž, postavená v rámci Jubilejní výstavy v roce 1891 jako kopie pařížské Eiffelovy věže. Slouží lidem jako vyhlídková věž s rozhledem po celé délce Vltavy protékající Prahou.

     Nejen u rodin s dětmi je velmi oblíbená a navštěvovaná Zoo Praha, která se nachází v dolní části pražské Troje. Zoo Praha byla otevřena v roce 1931 a dnes je jedná o zoo s moderními pavilony a expozicemi, která se snaží chovat zvířata co nejblíže k jejich přirozenému prostředí, což jí umožňuje také její členitý terén. V ZOO je několik restaurací, kde je možné se občerstvit.

     Hlavním dopravním prostředkem pro celou Prahu je metro. V současné době jsou v provozu tři trasy. Jako první byla v roce 1974 zprovozněna trasa C.

     Přímo v okolí Prahy je mnoho zajímavých míst, kam můžete vyrazit na výlet s dětmi nebo na romantickou procházku ve dvou.

Výpis webkamer - Praha

Náhledový obrázek webkamery Barrandov

Webkamera Barrandov

Sledujte aktuální dění a stav dopravy na Barrandově webkamerou ONLINE. Webová kamera snímá na Barrandově tramvajovou zastávku - Poliklinika.

Náhledový obrázek webkamery Březiněves

Webkamera Březiněves

Sledujte aktuální dění a stav počasí v Březiněvsi webkamerou ONLINE. Kamera je umístěna na střeše Úřadu MČ Praha-Březiněves a zabírá okolí v úhlu 360°.

Náhledový obrázek webkamery Holešovice

Webkamera Holešovice

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Holešovicích webkamerou ONLINE.  Aktualní dopravní situace na křižovatce Veletrží a Dukelských hrdinů. Webkamera v Holešovicích v Praze.

Náhledový obrázek webkamery Karlův most - Pražský hrad

Webkamera Karlův most - Pražský hrad

Sledujte aktuální dění na Karlově mostu a Pražský hrad webkamerou ONLINE. Live přenos kamery Karlův most - Pražský hrad. Aktuální pohled webové kamery na panorama Pražského hradu s katedrálou sv. Víta a Karlův most v Praze.

Náhledový obrázek webkamery Kobylisy

Webkamera Kobylisy

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Kobylisech webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje dopravní situaci v Kobylisech v Praze.

Náhledový obrázek webkamery Letiště Václava Havla

Webkamera Letiště Václava Havla

Sledujte aktuální dění na Letišti Václava Havla webkamerou ONLINE.  Webová kamera přenáší záběr z neveřejné části letiště Václava Havla v Praze z prostoru mezi prsty B a C.

Náhledový obrázek webkamery Libuš - Praha

Webkamera Libuš - Praha

Webová kamera s vysokým rozlišením v  Praze-Libuši umístěná na radarové věži ČHMÚ s pohledem na sever.

Náhledový obrázek webkamery Nuselský most

Webkamera Nuselský most

Sledujte Nuselský most webkamerou ONLINE. Webová kamera je místěna na hotelu Corinthia a snímá Nuselský most v Praze.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.