Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

12 webkamer - Železná Ruda

     Horské šumavské městečko Železná Ruda se nachází v Plzeňském kraji na česko-německé hranici. Žije tu přibližně 1 600 obyvatel. Město ležící na hranici Národního parku Šumava je jedním ze šumavských sportovních a turistických středisek cestovního ruchu. Dominantou obce je kostel Panny Marie Pomocné s půdorysem ve tvaru šesticípé hvězdy.
     Kromě přírodních krás a sportovních areálů zde můžete navštívit muzeum loutek a historických motocyklů, obnovený pivovar, motokáry nebo lanové centrum. Ve zdejší vile známé sklářské rodiny Abelů dnes sídlí pobočka Muzea Šumavy. Expozice se věnují tradičním řemeslům v čele s železářstvím, hadrnictvím a sklářstvím.
     Sportovní vyžití v okolí Železné Rudy nabízejí upravené lyžařské stopy, v létě pak bikepark a velké množství cyklostezek. Nedaleko se nacházejí kouzelná šumavská ledovcová jezera, Černé a Čertovo a další přírodní zajímavosti.
     Plánujete vyrazit na Šumavu do Železné Rudy? Koukněte s námi na webové kamery ze Železné Rudy a okolí. Nespoléhejte se jen na předpověď počasí, ověřte si u nás aktuální stav na místě. Sledujte aktuální záběry z kamer ze Železné Rudy a hned budete vědět, jaké je počasí. Na mapě naleznete webové kamery z městečka Železná Ruda a okolí.
     Sledujte webové kamery a nic Vás nepřekvapí.  Víte o další kameře z lokality Šumava? Dejte nám vědět. Přidejte ji k nám kliknutím na odkaz - přidat webkameru. Pro návrat na webové kamery z dalších obcí a měst zvolte v horním menu odkaz Česká republika.

Výpis webkamer - Železná Ruda

Náhledový obrázek webkamery Hojsova Stráž

Webkamera Hojsova Stráž

Webová kamera s vysokým rozlišením na automatické meteorologické stanici ČHMÚ v obci Hojsova Stráž.

Náhledový obrázek webkamery Hojsova Stráž - Chata Šumava

Webkamera Hojsova Stráž - Chata Šumava

Hojsova Stráž - pohled kamery z Chaty Šumava. Chata se nachází v obci Hojsova Stráž, která je součástí Národního parku Šumava, v nadmořské výšce 900 m nad mořem. V okolí chaty je nespočet turistických a cykloturistických tras.

Náhledový obrázek webkamery Lyžařský areál Nad nádražím

Webkamera Lyžařský areál Nad nádražím

Web kamera v lyžařském areálu Nad nádražím v Železné Rudě.

Náhledový obrázek webkamery Ski-Bike Špičák - Železná Ruda

Webkamera Ski-Bike Špičák - Železná Ruda

Webkamera z horní stanice Ski-Bike Železná Ruda. Vrchol 1202m,n.m. Skiareál Špičák.

Náhledový obrázek webkamery Ski-Bike Železná Ruda

Webkamera Ski-Bike Železná Ruda

Webová kamera s pohledem na spodní stanici Šance - Ski-Bike Železná Ruda.

Náhledový obrázek webkamery Skiareál Belveder

Webkamera Skiareál Belveder

Webová kamera v lyžařském areálu Belveder - Železná Ruda

Náhledový obrázek webkamery Velký Javor

Webkamera Velký Javor

Koukněte na aktuální stav počasí na nejvýšší hoře Šumavy - Velký Javor webkamerou online. Webová kamera je umístěna v lyžařském areálu Velký Javor - Großer Arber s pohledem na Šumavu k Železné Rudě.

Náhledový obrázek webkamery Železná Ruda

Webkamera Železná Ruda

Koukněte na aktuální stav počasí v Železné Rudě na Šumavě webkamerou online. Web kamera zachycuje město Železnou Rudu na Šumavě na česko-německé hranici. V pozadí záběru kamery je Velký Javor.

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Plzeňský kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.