Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

56 webkamer - Plzeňský kraj

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Plzeňský kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Výpis webkamer - Plzeňský kraj

Náhledový obrázek webkamery Bezdružice

Webkamera Bezdružice

Sledujte aktuální dění a stav počasí v Bezdružicích webkamerou ONLINE. Pohled otočné webové kamery umístěné na komíně na Bezdružice ležící v severovýchodní části okresu Tachov.

Náhledový obrázek webkamery Čachrov

Webkamera Čachrov

Koukněte webkamerou ONLINE na Čachrov a okolí. Sledujte kamerou aktuální dění a počasí. Několik pohledů z kamer Čachrova na Pavlov směr severovýchod, na Pozorku, z Dobřemělic směr severovýchod.

Náhledový obrázek webkamery Dobřany

Webkamera Dobřany

     Sledujte aktuální stav počasí na koupališti v Dobřanech online webkamerou. Kamera z přírodního koupaliště KOTYNKA v Dobřanech.      Koupaliště Dobřany je oblíbeným místem pro letní osvěžení a zábavu nedaleko Plzně…

Náhledový obrázek webkamery Filipova Huť

Webkamera Filipova Huť

Koukněte online webkamerou na osadu Filipova Huť nedaleko Modravy. Pohled webové kamery na nejvýše položenou osadu v České republice. Mrkněte na kameru dřívě, než vyrazíte do šumavských lesů, ať víte, jaké Vás čeká počasí:-) Šumavská osada Filipova…

Náhledový obrázek webkamery Hamry

Webkamera Hamry

Koukněte webkamerou ONLINE na obec Hamry na Šumavě. Sledujte kamerou aktuální dění a počasí. Webová kamera z penzionu Berry s pohledem na Hamry a vrch Ostrý.

Náhledový obrázek webkamery Hojsova Stráž

Webkamera Hojsova Stráž

Sledujte online webkamerou Šumavu z Hojsovy Stráže. Webová kamera je umístěna na meteorologické stanici ČHMÚ v obci Hojsova Stráž a umožňuje tak sledovat aktuální počasí na Šumavě v okolí Hojsově Stráže. Hojsova Stráž je malá obec, která se…

Náhledový obrázek webkamery Hojsova Stráž - Šumava

Webkamera Hojsova Stráž - Šumava

Koukněte online webkamerou z Hojsovy Stráže na Šumavu. Sledujte aktuální dění a počasí webovou kamerou. Hojsova Stráž - pohled kamery z Chaty Šumava. Chata se nachází v obci Hojsova Stráž, která je součástí Národního parku Šumava, v nadmořské výšce…

Náhledový obrázek webkamery Horská Kvilda

Webkamera Horská Kvilda

Sledujte aktuální stav počasí na Horské Kvildě ONLINE webkamerou. Pohled webové kamery z hotelu Rankl na Horskou Kvildu s aktuální teplotou.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.