Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Webkamera Čápi Bohuslavice

Náhledový obrázek webkamery Čápi Bohuslavice

Čápi Bohuslavice

Zobrazit webkameru

Sledujte online webkamerou čápy v Bohuslavicích. Webová kamera zachycuje čapí hnízdo na komíně v areálu firmy KARA v Bohuslavicích u Trutnova. Na hnízdě jsou umístěny dvě webové kamery.

Malebná obec Bohuslavice leží v okrese Vyškov na jihu Moravy. Bohuslavice jsou jedním z těch mála míst v České republice, kde se čápi pravidelně vyskytují. Jsou to tažní ptáci, kteří každý rok přilétají na začátku jara z teplých afrických krajin a zůstávají zde až do podzimu, kdy se opět vydávají na dlouhou cestu zpět.

Čápi jsou monogamní ptáci a většinou si vybírají jednoho partnera na celý život. Během hnízdní sezóny se páry vracejí na stejná místa, kde staví nebo renovují svá hnízda. Hnízdo čápa je velké, robustní a často se nachází na výškových strukturách, jako jsou stromy, elektrické sloupy, komíny nebo speciálně postavené hnízdní plošiny. Samotná stavba hnízda začíná obvykle brzy na jaře, kdy čápi přilétají z jejich zimovišť.

Hnízdění čápů je fascinující proces, který vyžaduje pečlivou práci a spolupráci mezi párem ptáků. Připojte se k nám, abyste se dozvěděli více o tom, jak čápi staví své domovy.

Zajímá vás jak žijí čápi i na jiných místek, mrkněte na další kamery, které vám přiblíží čapí život: čápi TřebíčDětmarovice - čapí hnízdo , Dlouhá Loučka - čapí hnízdo , Čápi Mnichovo Hradiště , Čápi Staré Město , Čápi Kutná hora - Kralice , Čápi Vrchlabí , Čápi Nové Veselí , Čápi Bzenec , Čápi Mladé Buky , Čápi Jedovnice , Čápi Žichlínek

Oddálením ukazatele na mapě zobrazíte další webové kamery v okolí kamery Čápi Bohuslavice.

     Chystáte se vyrazit do lokality Bohuslavice? Tak to jste u nás správně :-). Na mapě naleznete webové kamery z okolí oblasti Bohuslavice. Díky online záběrům z webových kamer Bohuslavice a okolí můžete vyrazit ve správnou chvíli a za slunného počasí.

    Plánujete v následujících dnech dovolenou, výlet nebo služební cestu a nejste si jisti, jaké bude počasí? Podívejte se na předpověď počasí na stránkách www.yr.no - Česká republikaBohuslavice a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-) Sledujte kamery z pohodlí domova a počasí Vás nepřekvapí.

    Oddálením nebo přiblížením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o kameře s možností prokliku na detail.

Webkamera Čápi Bohuslavice na mapě

 

     Královéhradecký kraj nabízí velké množství přírodních atraktivit, např. Krkonošský národní park s nejvyšší horou České republiky Sněžkou nebo Prachovské skály. Nachází se v něm také velké množství zámků, hradů a dalších kulturních a historických památek. Tyto nabídky ve spojení s ideálními podmínkami pro pěší turistiku, cykloturistiku, vodáctví či lyžování lákají celoročně mnoho turistů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

     Centrem kraje je město Hradec Králové, které leží na soutoku řek Labe a Orlice a je přirozeným centrem kultury a vzdělanosti Královéhradeckého kraje.

     Nejvíce navštěvovaným výletním cílem Královéhradeckého kraje je Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem. Zoo Dvůr Králové nad Labem je počtem chovaných zvířat největší v České Republice a jistě jednou z nejznámějších. Je to zároveň největší chovatel afrických zvířat v Evropě. Způsob, jakým si zde mohou návštěvníci zvířata prohlédnout, nemá u nás obdoby a je jedinečný. V královédvorském Safari Parku se mohou kromě klasické části zoo turisté vydat na opravdové safari nebo dokonce i do Lvího safari, kde nejsou mezi zvířaty a lidmi bariéry. Safari ve Dvoře Králové nad Labem lze absolvovat pěšky, Safaribusem, Afrika Expressem či vlastním vozem, při soumraku v rámci Večerního safari nebo lanovou stezkou Katika Miti ve výškách stromů.

     Z přírodních zajímavostí Královéhradeckého kraje jsou na prvním místě Krkonoše s nejvyšší horou Sněžkou. Krkonoše jsou největší a také nejvíce navštěvované hory u nás. Díky svým krásám, sněhovým podmínkám v zimě, v létě díky velkému množství turistických a cykloturistických tras se staly jedním z nejvyhledávanějších cílů dovolených v Čechách. Mezi nejznámější zimní střediska patří Špindlerův Mlýn. Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí 27 km sjezdovek a desítky kilometrů upravených běžeckých tratí. Na vrcholy vyveze lyžaře několik sedačkových lanovek, včetně nejmodernější u nás vyhřívané šestisedačkové lanovky na Pláň. Dalším střediskem je Pec pod Sněžkou, ta nabízí lyžování za 1 skipass včetně Černé Hory. SkiResort Černá hora – Pec je největší lyžařský resort v Česku, který disponuje 44 km upravených tratí. Dalšími známými lyžařskými středisky jsou Černý Důl a Paseky nad Jizerou. Nejen lyžaři si v Krkonoších přijdou v zimě na své. Krkonoše lákají návštěvníky po celý rok. Například kousek od Jánských Lázní je vybudovaná Stezka korunami stromů, která nabízí návštěvníkům procházku v celkové délce 1 511 metrů a která je zavede ke korunám stromů až do výšky 45 metrů. Centrem středních Krkonoš je Vrchlabí, město s jedinečnou a příjemnou atmosférou horského střediska.

     Další přírodní krásy s hustou sítí značených turistických cest a četnými vyhlídkami ze skalních útvarů mohou turisté navštívit v Adršpašských skalách na Broumovsku.

     Cyklisté jistě využijí Trutnov Trails - síť jednosměrných terénních stezek pro horská kola v okolí Trutnova, Čížkových kamenů a Jestřebích hor.

     Milovníci památek a historie mohou v tomto kraji navštívit velké množství zámků a hradů, jmenuje některé – zámek Opočno, Kuks, Dětenice, Častolovice, Hrádek u Nechanic, Náchod, Ratibořice a Rychnov nad Kněžnou. Zájemce o historii bude určitě zajímat pevnost Josefov a Dobrošov.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.