Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Webkamera Filipova Huť

Náhledový obrázek webkamery Filipova Huť

Filipova Huť

Zobrazit webkameru

Koukněte online webkamerou na osadu Filipova Huť nedaleko Modravy. Pohled webové kamery na nejvýše položenou osadu v České republice. Mrkněte na kameru dřívě, než vyrazíte do šumavských lesů, ať víte, jaké Vás čeká počasí:-)

Šumavská osada Filipova Huť se nachází v nadmořské výšce 1093 m na jižním svahu hory Sokol v údolí Filipohuťského potoka. Z Filipovi Hutě je jeden z nejkrásnějších výhledů na druhou nejvyšší horu Šumavy - Roklan (1453 m), přezdívyný také "Prsy Matky Boží".

Modrava leží v Národním parku Šumava, nedaleko hranic s Německem na soutoku potoků Modravského, Filipohuťského a Roklanského, jejichž soutokem vzniká Vydra.

V zimě jsou v okolí Modravy strojově upraveny běžecké tratě, které Vás zavedou podél Modravského potoka například na Březník, Pramen Vltavy, Černou Horu, Kvildu.... Pojedete-li podél potoka Roklanského, dostanetese na Rybárnu, Tříjezerní Slať, Poledník, Rokytu....

Pro sjezdaře jsou v blízkosti sjezdovky na Churáňově, Špičáku, Zadově, Železné Rudě, Zadově na Javoru.

Mrkněte na další kamery z nádhérné Šumavy, ať víte, co vše si přibalit s sebou na výlet, běžky nebo kolo, tak ať Vás počasí nepřekvapí:-)

webkamera Modrava , webkamera Filipova Huť , webkamera Vchynice - Tetov , webkamera Prášily , webkamera Roklanský potok , webkamera Šumava ,  Horská Kvilda , webkamera poledník

Oddálením ukazatele na mapě zobrazíte další webové kamery v okolí kamery Filipova Huť.

     Chystáte se vyrazit do lokality Filipova Huť? Tak to jste u nás správně :-). Na mapě naleznete webové kamery z okolí oblasti Filipova Huť. Díky online záběrům z webových kamer Filipova Huť a okolí můžete vyrazit ve správnou chvíli a za slunného počasí.

    Plánujete v následujících dnech dovolenou, výlet nebo služební cestu a nejste si jisti, jaké bude počasí? Podívejte se na předpověď počasí na stránkách www.yr.no - Česká republikaFilipova Huť a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-) Sledujte kamery z pohodlí domova a počasí Vás nepřekvapí.

    Oddálením nebo přiblížením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o kameře s možností prokliku na detail.

Webkamera Filipova Huť na mapě

     Mapa se zobrazením webových kamer v lokalitě Plzeňský kraj - Česká republika. Na mapě najdete online kamery s informacemi například o počasí , dopravě, jednotlivé pohledy z měst a krajiny...

 

     Česká republika vznikla 1. ledna 1993 rozdělením Československa. Oficiálním názvem státu podle ústavy je Česká republika. Česká republika je demokratický stát, který leží uprostřed Evropy a je tedy vnitrozemským státem a je zároveň státem EVROPSKÉ UNIE (EU). Sousedí s Polskem, Slovenskem, Rakouskem a Německem.

     V České republice žije zhruba 10,5 milionu obyvatel, z čehož jen Praha má asi 1,3 milionu obyvatel. Praha je hlavní město České Republiky a zároveň politické, administrativní, ekonomické a kulturní centrum státu. Nejznámější historické památky v Praze jsou Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Karlova univerzita. Další velká města v České republice jsou Brno - zde jsou nejvýznamnější památky Hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla, Masarykova Univerzita a potom města Ostrava a Plzeň.

     Milujete divokou a nedotčenou přírodu? I v České republice se taková místa při cestování najdou. Pobyt v nerušené přírodě vám nabízí mnoho krásných lokalit v Česku. Turista může u nás využít k rekreaci rozmanité přírodní prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městečky, krásnými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými zámky, starými hrady a kostelíky. K nejoblíbenějším zámkům (mimo Pražský hrad) patří Český Krumlov, Lednice a Hluboká. Zde je několik tipů, kam na dovolenou či na výlet po Čechách: Vidět v Čechách lze neprostupný prales na Šumavě, Krkonoše s nejvyšší horou je Sněžkou (1602 m), Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Turisticky oblíbená je také jihočeská krajina s mnoha rybníky či jihomoravské oblasti známé pěstováním vín, která lze ochutnat v mnoha vinných sklípcích.

     V České republice jsou vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Velmi lákavým cílem pro turisty jsou také Zoo ve Zlíně, Safari park ve Dvoře Králové nebo AquaPalace Praha a Aqualand Moravia. Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a je tak po celý rok nejatraktivnější cíl většiny turistů. Pražský hrad, lanová dráha na Petřín a ZOO Praha patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům v České republice. Do první desítky nejvíce navštěvovaných míst se dostala také Petřínská rozhledna. V Praze je také nejvíce navštěvované muzeum o to národní muzeum.        

     Česká republika nabízí další dlouhou řadu pozoruhodných památkově chráněných měst a obcí či objektů. Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Jsou to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.