Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

7 webkamer - Egypt

     Mapa s aktuálními záběry webových kamer umístěných na mnoha místech po celém Egyptě. Webové kamery ze známych egyptských letovisek Vám přiblíží Egypt na dosah z pohodlí domova.

     Chybí Vám zde kamera, která by doplnila katalog webových kamer v Egyptě? Neváhejte a přidejte ji kliknutím v horním menu na odkaz přidat webkameru.

Nejnavštěvovanější kamery za posledních 24 hodin - Egypt

Poslední přidané kamery - Egypt

     Egypt, celým názvem Egyptská arabská republika, je středomořská země ohraničená Palestinou a Izraelem na severovýchodě, Akabským zálivem a Rudým mořem na východě, Súdánem na jihu a Libyí na západě. Leží na pomezí Severní Afriky a jihozápadní Asie. Měna je egyptská libra. Oficiálním jazykem zde je moderní standardní arabština, ale v hovorové formě se využívá spíše egyptská arabština. V Egyptě se navíc vyskytuje řečtina, arménština nebo italština, což jsou hlavní jazyky přistěhovalců.

     Egypt je nejsušší a nejslunnější země světa. Klima je různé podle polohy, kde se nacházíte. Nejtepleji je celoročně v oblasti u Asuánu, kde teplota v létě běžně dosahuje až ke 47 °C a i v nejchladnější zimě se ve dne pohybuje okolo 25 °C. Asuán patří k nejsušším oblastem světa, kdy se déšť nemusí objevit několik let. Nejpříhodnější období pro dovolenou jsou měsíce březen a duben, říjen a listopad, kde se v téměř všech oblastech Egypta teplota udržuje v rozmezí 26°C - 29°C a připomíná tedy podnebí ve Středomoří.

     Hlavní město Káhira, v hovorové arabštině obvykle Masr, se nachází v severovýchodní části Egypta. Na západním břehu s Káhirou splývá (stavebně) Gíza, kde se nachází světoznámé pyramidy. V Káhiře určitě stojí za návštěvu největší bazar Afriky - Bazar Chán al-Chalílí, který společně s ulicí Muski tvoří jádro islámské Káhiry. Dále například Citadela, což je pevnost blízko kopce Mukkatám. Nejzajímavější stavbou Citadely je Alabastrová mešita, kterou nechal vystavět Muhammad Ali. Dále stojí za zmínku např. Egyptské muzeum, Islámská Káhira, Káhirská věž, Jižní město mrtvých, Severní město mrtvých a Heliopolis, kde má nyní sídlo i egyptský prezident.

     Egypt má samozřejmě i svou ojedinělou kuchyni, ze který pochází například falafel (kuličky z cizrny). Objednat si můžete i šavarnu, což je egyptská verze kebabu. Jinak se zde pokrmy dělají nejvíce z luštěnin, zeleniny, ovoce a jako příloha se podává pita chléb zvaný eish. Pokud máte rádi sladké, určitě nesmíte minout baklavu, sladkost z vrstev tenkého listového těsta plněnou ořechy.

     Cestovní ruch je pro zemi velmi důležitý. Historické památky, které jsou tisíce let staré a díky kterým je Egypt světově proslulou destinací, jsou velkým lákadlem pro miliony turistů, které tuto zemi ročně navštíví. Památky najdete téměř ve všech koutech Egypta. K nejnavštěvovanějším destinacím patří pyramidy v Gíze, Velká sfinga, město Luxor, chrám Abú Simbel, Karnacký chrámový komplex a Údolí králů. Pokud jste si vybrali Egypt za účelem koupání v moři, určitě vás nezklamou letoviska Hurghada, Šarm aš-Šajch, Marsá Alam či Taba.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.