Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

95 webkamer v okolí kamery Letiště Václava Havla

    Plánujete vyrazit do oblasti Praha 6? Díky kamerám a jejich online záběrům z okolí lokality Praha 6 můžete vyrazit připraveni ve správnou chvíli a za slunného počasí.

     Váháte, jestli je dnes ten správný den nebo máte ještě pár dní počkat? Sledujte kamery a mrkněte i na předpověď počasí na www.yr.no - Česká republikaPraha 6 a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-)

     Na mapě jsou zobrazeny webové kamery z okolí oblasti Praha 6. Oddálením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o webkameře s možností prokliku na detail.

Výpis webkamer v okolí kamery Letiště Václava Havla

Náhledový obrázek webkamery Praha - Liboc

Webkamera Praha - Liboc

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v části Prahy Liboc webkamerou ONLINE.  Aktuální snímek webkamery ulic Evropska - Vlastina v Praze.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Řepy

Webkamera Praha - Řepy

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v části Praha - Řepy webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje dopravní situaci Praha - Řepy - ul. Na Chobotě.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Vypich

Webkamera Praha - Vypich

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Praha - Vypich webkamerou ONLINE. Webová Kamera zachycuje dopravní situaci na Vypichu, Praha.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Bělohorská - Pod Královkou

Webkamera Praha - Bělohorská - Pod Královkou

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Praze webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje dopravní situaci - Bělohorská - Pod Královkou, Praha.

Náhledový obrázek webkamery Praha - koupaliště Petynka

Webkamera Praha - koupaliště Petynka

Sledujte aktuální dění a stav počasí v Praze webkamerou ONLINE. Webkamera je umístěna na koupališti Petynka v Praze.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Myslbekova - Dlabačov

Webkamera Praha - Myslbekova - Dlabačov

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Praze webkamerou ONLINE. Webová kamera zachycuje dopravní situaci - Myslbekova - Dlabačov, Praha.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Patočkova- Střešovická

Webkamera Praha - Patočkova- Střešovická

Sledujte aktuální dění a stav dopravy v Praze webkamerou ONLINE.  Webová kamera zachycuje dopravní situaci - Patočkova- Střešovická, Praha.

Náhledový obrázek webkamery Praha - Meteostanice Hřebenka

Webkamera Praha - Meteostanice Hřebenka

Meteostanice Praha Hřebenka. s trvale běžící webkamerou na jihovýchodním svahu Strahova.

 

      Praha je hlavním městem České republiky. Protéká jí řeka Vltava a to v délce 30km. Praze se také díky velkému množství dochovaných památek říká „Praha stověžatá“. Praha je srdcem Evropy a patří díky svým památkám mezi nejkrásnější města světa. Historickým jádrem Prahy je Staré Město, Nové město, Malá strana a Hradčany. Od roku 1992 je historické centrum Prahy zapsáno v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V Praze se nachází tolik památek, že ani není možné je všechny vyjmenovat. Tak alespoň některé z nich.

     Asi nejznámější a nejvíce navštěvovaná památka je Pražský hrad. Dominuje mu katedrála sv. Víta, ale kromě ní je zde celá řada dalších významných staveb. Kousek od Pražského hradu je možné projít asi nejznámější pražskou uličku – Zlatou uličku. Hned naproti Pražskému hradu se nachází rozlehlé Hradčanské náměstí.

     Staroměstské náměstí je srdcem historického města. Jedná se o náměstí s barokními budovami, gotickými kostely (Týnský chrám, chrám sv. Mikuláše) a hlavně Staroměstskou radnicí s orlojem. Staroměstský orloj patří k jedné z nejoblíbenějších zastávek turistů. Je to nejvzácnější a nejznámější pražská památka od mistra Hanuše, která je vrcholným dílem gotické vědy u nás. Orloj každou hodinu odbíjí za doprovodu pohyblivých figur apoštolů. Staroměstské náměstí patří mezi jedno z nejkrásnějších náměstí světa.

     Slavný Karlův most, dokončený v roce 1402, je další známou turistickou atrakcí a slavnou památkou Prahy. Je to nejstarší pražský most a téměř nikdo, kdo navštíví Prahu, ho nemine. Most je opevněn Malostranskou a Staroměstskou věží. Je lemován 30-ti sochami a sousošími světců a dnes je určen pouze pro pěší.

     Národní muzeum je největším muzeem České republiky a jeho monumentální novorenesanční budova stojí na vrcholu Václavského náměstí.

     Národní divadlo je jednou z nejvýznamnějších staveb České republiky, bylo postaveno díky sbírce mezi lidmi. Jedná se o budovu v novorenesančním slohu. Je navštěvováno nejen tuzemskými diváky, ale především díky své poloze zahraničními turisty.

     Rudolfinum je krásná novorenesanční budova, ve které se konají nejvýznamnější pražské koncerty vážné hudby.

     Významným mariánským poutním místem je Loreta na západním konci historického centra Prahy.

     Prašná brána byla součástí opevnění starého města pražského a sloužila jako sklad střelného prachu. Nyní slouží jako skvělá vyhlídka na centrum Prahy.

     Petřínská rozhledna je 60 metru vysoká železná věž, postavená v rámci Jubilejní výstavy v roce 1891 jako kopie pařížské Eiffelovy věže. Slouží lidem jako vyhlídková věž s rozhledem po celé délce Vltavy protékající Prahou.

     Nejen u rodin s dětmi je velmi oblíbená a navštěvovaná Zoo Praha, která se nachází v dolní části pražské Troje. Zoo Praha byla otevřena v roce 1931 a dnes je jedná o zoo s moderními pavilony a expozicemi, která se snaží chovat zvířata co nejblíže k jejich přirozenému prostředí, což jí umožňuje také její členitý terén. V ZOO je několik restaurací, kde je možné se občerstvit.

     Hlavním dopravním prostředkem pro celou Prahu je metro. V současné době jsou v provozu tři trasy. Jako první byla v roce 1974 zprovozněna trasa C.

     Přímo v okolí Prahy je mnoho zajímavých míst, kam můžete vyrazit na výlet s dětmi nebo na romantickou procházku ve dvou.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.