Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

36 webkamer - Vysočina

 

     Kraj Vysočina leží na pomezí Čech a Moravy. Podobné hranice jako kraj Vysočina má také turistický region Vysočina. Ten je vyhledávaným cílem turistů. V této oblasti bylo vybudováno velké množství naučných stezek a cyklostezek, které lákají rodiny s dětmi na pohodové výlety.

     Na území kraje Vysočina se rozkládá Českomoravská vrchovina, jejíž součástí jsou i Žďárské vrchy a Jihlavské vrchy, kde se nachází nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny - Javořice (837 m). Nejvyšším bodem Žďárských vrchů je skalní vyhlídka Devět skal (836 m). Českomoravskou vrchovinou protékají řeky Jihlava, Moravská Dyje, Oslava, Sázava, Svratka a Želivka.

     Na Vysočině můžeme navštívit nejen přírodní zajímavosti, ale také historicky zajímavá města - Jihlavu, Havlíčkův Brod, Nové Město na Moravě, Pelhřimov, Telč, Třebíč nebo Žďár nad Sázavou.

     Jihlava je krajským městem Vysočiny ležící na českomoravském pomezí. Toto původně hornické město nabízí řadu památek. Rodiny s dětmi pro změnu nejčastěji zamíří do ZOO.

     Havlíčkův Brod je znám díky památkám a slavným osobnostem. Kromě osobnosti Karla Havlíčka Borovského, podle kterého získalo město svůj název, tu žili další slavní lidé - například Josef Dobrovský a Bedřich Smetana.

     Do Nového Města na Moravě jezdí lidé hlavně za sportem. Je to Mekka českého biatlonu a v létě se zde jezdí zase Světový pohár horských kol.

     V Pelhřimově si návštěvníci mohou prohlédnout Muzeum rekordů a kuriozit. Na své si přijdou i děti v muzeu strašidel.

     Telč, často nazýván Perlou jižní Moravy, Moravskými Benátkami nebo Bílou Telčí, určitě stojí za návštěvu. Historické jádro Telče je městskou památkovou rezervací a je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

     Moravské okresní město Třebíč se může také pyšnit památkami zapsanými na Seznam světového dědictví UNESCO. Za prohlídku stojí bazilika i židovská čtvrť, židovský hřbitov je jedním z největších v zemi.

     Žďár nad Sázavou je znám především díky poutnímu kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, díla Jana Blažeje Santiniho Aichla, který je také zapsaný v UNESCO.

     Mezi vyhledávané historické památky Vysočiny patří především již zmiňovaný kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou, klášter Želiv, hrady Pernštejn, Kámen, Roštejn, Zubštejn a Lipnice nad Sázavou, dále pak zámky Budišov, Jaroměřice nad Rokytnou, Náměšť nad Oslavou, Telč a Žirovnice.

Výpis webkamer - Vysočina

Náhledový obrázek webkamery Čápi Nové Veselí

Webkamera Čápi Nové Veselí

Sledujte webkamerou  hnízdění čápů v obci Nové Veselí. Díky webkameře máte možnost sledovat online čapí život.    Zajímá vás jak žijí čápi i na jiných místek, mrkněte na další kamery, které vám přiblíží čapí život: čápi…

Náhledový obrázek webkamery čápi Třebíč

Webkamera čápi Třebíč

Sledujte prostřednictvím webové kamery hnízdění čápů na komíně v Třebíči. Pomocí kamery můžet sledovat čapí život online. Na stránkách najdete i galerii z let minulých.   Zajímá vás jak žijí čápi i na jiných místek, mrkněte na další kamery,…

Náhledový obrázek webkamery Chotěboř

Webkamera Chotěboř

Sledujte online webkamerou město Chotěboř. Webová kamera zachycuje dopravní situaci v Chotěboři. Žlutý dům vlevo je knihovna a infocentrum. Sledujte kamerou aktuální stav počasí v Chotěboři.

Náhledový obrázek webkamery Daňkovice

Webkamera Daňkovice

Sledujte online webkamerou obec Daňkovice. Webová kamera v obci Daňkovice‚ zabírá pohled do údolí řeky Fryšávky od penzionu Selský dvůr. Sledujte kamerou aktuální stav počasí v Daňkovicích.

Náhledový obrázek webkamery Dukovany

Webkamera Dukovany

Sledujte online webkamerou elektrárnu Dukovany a okolí. Webová kamera s vysokým rozlišením na profesionální meteorologické stanici ČHMÚ v Dukovanech s pohledem na jadernou elektrárnu Dukovany.

Náhledový obrázek webkamery Havlíčkův Brod

Webkamera Havlíčkův Brod

Sledujte online webkamerou město Havlíčkův Brod. Pohled živé webové kamery na Havlíčkovo náměstí v Havlíčkově Brodě. Koukněte kamerou na aktuální počasí v Havlíčkově Brodě, jestli je slunečno, pod mrakem nebo dokonce sněží.

Náhledový obrázek webkamery Humpolec

Webkamera Humpolec

Koukněte na město Humpolec webkamerou ONLINE. Záběry webových kamery z hradu Orlík na Humpolec a nádvoří hradu Orlík.

Náhledový obrázek webkamery Humpolec - hrad Orlík

Webkamera Humpolec - hrad Orlík

Pohled webkamery na nádvoří hradu Orlík nad Humpolcem.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.