Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

Webkamera Mikulov

Náhledový obrázek webkamery Mikulov

Mikulov

Zobrazit webkameru

     Sledujte online webkamerou město Mikulov. Koukněte kamerou na aktuální počasí v Mikulově. Střídavé pohledy webových kamer zachycující náměstí v Mikulově se vstupní bránou do zahrady mikulovského zámku.

     Kamera je umístěna na budově Městského úřadu. Tato Webová kamera se automaticky otáčí přes celé náměstí - kamera tak snímá 9 míst po dobu 1 minuty.

     Mikulov, který se nachází na jižních výběžcích Pálavy, je obklopený vinicemi, patří mezi historická města s evropským přívlastkem. V Mikulově najdete největší tuzemskou expozici vinařství a vinohradnictví.

     Historie Mikulova sahá až do 13. století, kdy zde byla postavena hradní pevnost. Během staletí prošlo město různými změnami a stalo se centrem kulturního a hospodářského života regionu. Významnou památkou je Mikulovský zámek, který dominuje nad městem.

     V blízkosti se nachází Národní park Pálava, který je zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

 

     Mrkněte kamerou na tradiční Pálavské vinobraní v Mikulově nebo rovnou doražte a vychutnejte si nádhernou atsmosféru spojenou s vinobraním:-)

 

Oddálením ukazatele na mapě zobrazíte další webové kamery v okolí kamery Mikulov.

     Chystáte se vyrazit do lokality Mikulov? Tak to jste u nás správně :-). Na mapě naleznete webové kamery z okolí oblasti Mikulov. Díky online záběrům z webových kamer Mikulov a okolí můžete vyrazit ve správnou chvíli a za slunného počasí.

    Plánujete v následujících dnech dovolenou, výlet nebo služební cestu a nejste si jisti, jaké bude počasí? Podívejte se na předpověď počasí na stránkách www.yr.no - Česká republikaMikulov a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-) Sledujte kamery z pohodlí domova a počasí Vás nepřekvapí.

    Oddálením nebo přiblížením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o kameře s možností prokliku na detail.

Webkamera Mikulov na mapě

     Jihomoravské město Mikulov leží v okrese Břeclav na posledních výběžcích Pálavy. Mikulov se nachází v centru Mikulovské vinařské podoblasti. Historické jádro Mikulova je městskou památkovou rezervací.

     Jednou z výrazných dominant jižní Moravy najdeme pod Pavlovskými vrchy Mikulovský zámek stojící na Zámeckém vrchu. V zámku dnes sídlí Regionální muzeum Mikulov, kde se nachází nejrozsáhlejší tuzemská expozice vinařství a vinohradnictví s unikátním obřím vinným sudem. Dalšími památkami města jsou kostel sv. Mikuláše, barokní kostel sv. Jana Křtitele a kostel sv. Václava. Dietrichsteinskou hrobku, která vznikla v polovině 19. století, objevíte v bývalém kostele sv. Anny na hlavním mikulovském náměstí.

    Jako výraz díků nechal po skončení morové epidemie kardinál Dietrichstein v 17. století postavit na Tanzbergu kapli sv. Šebestiána (Místu se od té doby říká Svatý kopeček), ke které vede nenáročná cesta s barokní křížovou cestoue. Svatý kopeček patří k jedné z nejvýraznějších přírodních dominant Mikulova. Další skalnatou dominantou Mikulova je Kozí hrádek.

    Mikulov má svoji Židovskou čtvrť, kterou vede naučná stezka se 14-ti zastaveními.  Dochovala se zde jediná synagoga tzv. polského typu na Moravě a mikulovský židovský hřbitov s více jak 4 000 náhrobky patří k nejvýznamnějším památkám tohoto druhu u nás.

     Plánujete vyrazit do Mikulova? Koukněte s námi na webové kamery z Mikulova a okolí. Nespoléhejte se jen na předpověď počasí, ověřte si u nás aktuální stav na místě. Sledujte aktuální záběry z kamer z Mikulova a hned budete vědět, jaké je počasí. Na mapě naleznete webové kamery z města Mikulova a okolí.

     Sledujte webové kamery a nic Vás nepřekvapí. Víte o další kameře z Mikulova? Dejte nám vědět. Přidejte ji k nám kliknutím na odkaz - přidat webkameru. Pro návrat na webové kamery z dalších obcí a měst zvolte v horním menu odkaz Česká republika.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.