Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

73 webkamer v okolí kamery Mezihoří

    Plánujete vyrazit do oblasti Mezihoří? Díky kamerám a jejich online záběrům z okolí lokality Mezihoří můžete vyrazit připraveni ve správnou chvíli a za slunného počasí.

     Váháte, jestli je dnes ten správný den nebo máte ještě pár dní počkat? Sledujte kamery a mrkněte i na předpověď počasí na www.yr.no - Česká republikaMezihoří a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-)

     Na mapě jsou zobrazeny webové kamery z okolí oblasti Mezihoří. Oddálením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o webkameře s možností prokliku na detail.

Výpis webkamer v okolí kamery Mezihoří

Náhledový obrázek webkamery Lesná

Webkamera Lesná

Sledujte online webkamerou aktuální stav počasí v Krušných horách z Lesné. Pohled webové kamery z horského hotelu Lesná. Osada Lesná je součástí obce Nová Ves v Horách v okrese Most v v Krušných horách. Nachází se na návrší v nadmořské výšce 914…

Náhledový obrázek webkamery Hora Svaté Kateřiny

Webkamera Hora Svaté Kateřiny

Sledujte webkamerou Krušné hory z rozhledny Hora Svaté Kateřiny. Koukněte kamerou na aktuální počasní v horském městě Hora Svaté Kateřiny. Webová kamera z rozhledny - Hora Svaté Kateřiny.

Náhledový obrázek webkamery Chomutov - Kamencové jezero

Webkamera Chomutov - Kamencové jezero

Koukněte online webkamerou na Kamencové jezero u Chomutova. Sledujte aktuální počasí rekreačním areálu Kamencové Jezero. Město Chomutov na úpatí Krušných hor se nachází v krajině povrchovým uhelných dolů. Největším chomutovským hnědouhelným dolem…

Náhledový obrázek webkamery Chomutov

Webkamera Chomutov

Sledujte webkamerou město Chomutov. Koukněte kamerou na aktuální počasí v Chomutově. Webová kamera z Chomutova s pohledem na náměstí 1. máje. Město Chomutov na úpatí Krušných hor se nachází v krajině povrchovým uhelných dolů. Největším chomutovským…

Náhledový obrázek webkamery Chomutov - náměstí

Webkamera Chomutov - náměstí

Sledujte webkamerou město Chomutov. Koukněte kamerou na aktuální počasí v Chomutově. Webová kamera z Chomutova s pohledem na náměstí 1. máje. Město Chomutov na úpatí Krušných hor se nachází v krajině povrchovým uhelných dolů. Největším chomutovským…

Náhledový obrázek webkamery Seiffener Hof

Webkamera Seiffener Hof

Koukněte na město Seiffener a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na okolní krajinu. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Seiffen

Webkamera Seiffen

Koukněte na město Seiffen a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na město Seiffen. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Olbernhau

Webkamera Olbernhau

Koukněte na město Olbernhau a jeho okolí webkamerou ONLINE. Výhled webkamery na centrum města Olbernhau v Krušných horách s radnicí a Gessingschule (450 m nm),Hainsberg s vlekem u Franka lince (606m nad hladinou moře/. 

 

     Ústecký kraj je nesmírně bohatý na přírodní krásy a stojí za návštěvu. Během své dovolené zde můžete navštívit Krušné hory, Lužické hory, České středohoří, Tiské stěny a turisty hojně navštěvované České Švýcarsko s velmi známou Pravčickou bránou. V Českém Švýcarsku leží také nejníže položené místo kraje a i celé ČR a tím je hladina řeky Labe u Hřenska. V Ústeckém kraji se nachází také největrnější hora Čech - Milešovka (837 m) a hora Říp, na kterou vystoupal podle pověstí bájný praotec Čech.

     Krušné hory tvoří souvislé horské pásmo měřící přes 130km a jsou velmi bohaté na výskyt kovových rud a léčivých pramenů. Hřeben Krušných hor je přirozenou hranicí mezi Čechami a Německem. Pro turisty nabízejí mnoho přírodních krás, zajímavých letních i zimních turistických cílů a památek. Nejvyšší horou je Klínovec 1244 m n. m. Známou horskou osadou v Krušných Horách je Cínovec, která vznikla na hřebenové pláni a v současné době je významným střediskem letní i zimní rekreace.

     V Ústeckém kraji usilují tři místa o zapsání do Unesca a to: Pevnostní město Terezín, Hornická kulturní krajina Krušnohoří a Památky pěstování a zpracování chmele a výroby piva v Žatci.

     Mezi turisticky navštěvovaná města bezesporu patří Děčín. Jeho největším lákadlem a zajímavostí pro návštěvníky je zámek umístěný na skále na pravém břehu Labe, nad soutokem Labe a Ploučnice. Je to jeden z nejstarších zámků v Čechách. Dalšími zajímavostmi města Děčín jsou staré historické děčínské mosty z 15. a 16. století. Rodiny s dětmi zde jistě navštíví děčínskou ZOO.

     Dalším navštěvovaným městem Ústeckého kraje jsou Teplice. Toto město se může pochlubit množstvím zajímavých památek. Zdejší zámek vznikl v 16. století na zbytcích staršího románského kláštera. Dále je tu mnoho lázeňských budov: Komplex sanatoria Beethoven, Nové lázně, Vojenské lázně, Sadové lázně… Mnohé z nich již ale svému účelu neslouží.

     Historické centrum Chomutova bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Jádro města si totiž zachovalo středověký půdorys. Do současnosti je zachována původní uliční síť. Nejcennější historickou památkou Chomutova je Kostel svaté Kateřiny, který patří k nejstarším raně gotickým kostelům v Evropě.

     K dalším významným místům a památkám Ústeckého kraje patří například hrad Hazmburk, Helfenburk u Úštěku a zřícenina Kostomlaty. Jedna z nejlépe dochovaných hradních zřícenin u nás se tyčí na asi 100 m vysoké skále nad pravým břehem Labe a jedná se o hrad Střekov. Častým turistickým cílem je zámek Libochovice a zámek Jezeří, který se podařilo zachránit navzdory těžbě hnědého uhlí.

     V Národním parku České Švýcarsko není jen nejnavštěvovanější přírodní památka této oblasti – Pravčická brána, ale také Dolský mlýn. Ten se nachází u soutoku říček Jetřichovská Bělá a Kamenice a býval kdysi funkční stavbou.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.