Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

61 webkamer v okolí kamery Telnice

    Plánujete vyrazit do oblasti Telnice u Ústí nad Labem? Díky kamerám a jejich online záběrům z okolí lokality Telnice u Ústí nad Labem můžete vyrazit připraveni ve správnou chvíli a za slunného počasí.

     Váháte, jestli je dnes ten správný den nebo máte ještě pár dní počkat? Sledujte kamery a mrkněte i na předpověď počasí na www.yr.no - Česká republikaTelnice u Ústí nad Labem a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-)

     Na mapě jsou zobrazeny webové kamery z okolí oblasti Telnice u Ústí nad Labem. Oddálením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o webkameře s možností prokliku na detail.

Výpis webkamer v okolí kamery Telnice

Náhledový obrázek webkamery Adolfov

Webkamera Adolfov

Koukněte na Adolfov v Krušných horách ONLINE webkamerou. Webová kamera z Adolfova s pohledem na parkoviště směrem na běžecký stadion. Sledujte kamerou počasí v Krušných horách z horské vsi Adolfov. Atraktivní turistická horská ves Adolfov je…

Náhledový obrázek webkamery Tisá

Webkamera Tisá

Koukněte Webkamerou Online na aktuální stav počasí v okolí obce Tisá. Webová kamera v obci Tisá v oblasti Labské pískovce umožňuje sledovat relativní vlhkost a teplotu. Obec Tisá leží v Děčínských stěnách v Českosaském Švýcarsku.

Náhledový obrázek webkamery Ústí nad Labem - meteostanice

Webkamera Ústí nad Labem - meteostanice

Sledujte webkamerou online aktuální stav počasí v Ústí nad Labem a v okolí. Webová kamera s vysokým rozlišením na meteorologické stanici ČHMÚ v Ústí nad Labem - pobočka Kočkov.

Náhledový obrázek webkamery Cínovec

Webkamera Cínovec

Sledujte aktuální počasí na Cínovci ONLINE webkamerou. Pohled webové kamery na Cínovec v Krušných horách. Cínovec v nadmořské výšce 835 metrů v Krušných horách se nachází na státní hranici České republiky s Německem. Vznik Cínovce (německy Zinnwald…

Náhledový obrázek webkamery Zinnwald - Cínovec

Webkamera Zinnwald - Cínovec

Koukněte na obec Zinnwald - Cínovec a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera v nejchladnější obci v Německu - Zinnwald/Cínovec. Webová kamera je umístěna na střeše Beerenvilla, Activ Camp Beer. Cínovec v nadmořské výšce 835 metrů v…

Náhledový obrázek webkamery Cínovec Pomezí

Webkamera Cínovec Pomezí

Sledujte webkamerou online na Cínovci aktuální počasí v Krušných horách. Záběry webové kamery v části Pomezí na Cínovci v Krušných horách. Cínovec v nadmořské výšce 835 metrů v Krušných horách se nachází na státní hranici České republiky s…

Náhledový obrázek webkamery Ústí nad Labem

Webkamera Ústí nad Labem

Sledujte webkamerou ONLINE město Ústí nad Labem. Webová kamera v Ústí nad Labem s pohledem na Mírové náměstí.

Náhledový obrázek webkamery Altenberg

Webkamera Altenberg

Sledujte aktuální stav počasí a sněhu v lyžařském areálu Ski Altenberg online webkamerou. Webové kamery nabízí pohledy na lyžařský areál Altenberg a bobovou dráhu. Lázeňské město Altenberg se nachází na hranici s Českou republikou v Krušných horách…

 

     Ústecký kraj je nesmírně bohatý na přírodní krásy a stojí za návštěvu. Během své dovolené zde můžete navštívit Krušné hory, Lužické hory, České středohoří, Tiské stěny a turisty hojně navštěvované České Švýcarsko s velmi známou Pravčickou bránou. V Českém Švýcarsku leží také nejníže položené místo kraje a i celé ČR a tím je hladina řeky Labe u Hřenska. V Ústeckém kraji se nachází také největrnější hora Čech - Milešovka (837 m) a hora Říp, na kterou vystoupal podle pověstí bájný praotec Čech.

     Krušné hory tvoří souvislé horské pásmo měřící přes 130km a jsou velmi bohaté na výskyt kovových rud a léčivých pramenů. Hřeben Krušných hor je přirozenou hranicí mezi Čechami a Německem. Pro turisty nabízejí mnoho přírodních krás, zajímavých letních i zimních turistických cílů a památek. Nejvyšší horou je Klínovec 1244 m n. m. Známou horskou osadou v Krušných Horách je Cínovec, která vznikla na hřebenové pláni a v současné době je významným střediskem letní i zimní rekreace.

     V Ústeckém kraji usilují tři místa o zapsání do Unesca a to: Pevnostní město Terezín, Hornická kulturní krajina Krušnohoří a Památky pěstování a zpracování chmele a výroby piva v Žatci.

     Mezi turisticky navštěvovaná města bezesporu patří Děčín. Jeho největším lákadlem a zajímavostí pro návštěvníky je zámek umístěný na skále na pravém břehu Labe, nad soutokem Labe a Ploučnice. Je to jeden z nejstarších zámků v Čechách. Dalšími zajímavostmi města Děčín jsou staré historické děčínské mosty z 15. a 16. století. Rodiny s dětmi zde jistě navštíví děčínskou ZOO.

     Dalším navštěvovaným městem Ústeckého kraje jsou Teplice. Toto město se může pochlubit množstvím zajímavých památek. Zdejší zámek vznikl v 16. století na zbytcích staršího románského kláštera. Dále je tu mnoho lázeňských budov: Komplex sanatoria Beethoven, Nové lázně, Vojenské lázně, Sadové lázně… Mnohé z nich již ale svému účelu neslouží.

     Historické centrum Chomutova bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Jádro města si totiž zachovalo středověký půdorys. Do současnosti je zachována původní uliční síť. Nejcennější historickou památkou Chomutova je Kostel svaté Kateřiny, který patří k nejstarším raně gotickým kostelům v Evropě.

     K dalším významným místům a památkám Ústeckého kraje patří například hrad Hazmburk, Helfenburk u Úštěku a zřícenina Kostomlaty. Jedna z nejlépe dochovaných hradních zřícenin u nás se tyčí na asi 100 m vysoké skále nad pravým břehem Labe a jedná se o hrad Střekov. Častým turistickým cílem je zámek Libochovice a zámek Jezeří, který se podařilo zachránit navzdory těžbě hnědého uhlí.

     V Národním parku České Švýcarsko není jen nejnavštěvovanější přírodní památka této oblasti – Pravčická brána, ale také Dolský mlýn. Ten se nachází u soutoku říček Jetřichovská Bělá a Kamenice a býval kdysi funkční stavbou.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.