Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení

101 webkamer v okolí kamery Vrchol Luž

    Plánujete vyrazit do oblasti Luž? Díky kamerám a jejich online záběrům z okolí lokality Luž můžete vyrazit připraveni ve správnou chvíli a za slunného počasí.

     Váháte, jestli je dnes ten správný den nebo máte ještě pár dní počkat? Sledujte kamery a mrkněte i na předpověď počasí na www.yr.no - Česká republikaLuž a hned budete vědět, jestli ještě pár dní nepočkat. :-)

     Na mapě jsou zobrazeny webové kamery z okolí oblasti Luž. Oddálením pozice na mapě zobrazíte další webkamery v okolí. Kliknutím na "bublinu" získáte informace o webkameře s možností prokliku na detail.

Výpis webkamer v okolí kamery Vrchol Luž

Náhledový obrázek webkamery Waltersdorf - lužické hory

Webkamera Waltersdorf - lužické hory

Koukněte na město Waltersdorf a jeho okolí webkamerou ONLINE. Záběry webkamery na lyžařský areál v Lužických horách. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Waltersdorf

Webkamera Waltersdorf

Koukněte na město Waltersdorf a jeho okolí webkamerou ONLINE. Webová kamera s výhledem z 650 metrů na Žitavské údolí od úpatí Harken (793 m, nejvyšším vrcholem Žitavských hor    

Náhledový obrázek webkamery Jiřetín pod Jedlovou

Webkamera Jiřetín pod Jedlovou

Koukněte online webkamerou na Jiřetín pod Jedlovou. Sledujte kamerou aktuální stav a počasí v Jiřetíně pod Jedlovou. Pohled webové kamery na náměstí v Jiřetíne pod Jedlovou.

Náhledový obrázek webkamery Varnsdorf

Webkamera Varnsdorf

Koukněte online webkamerou na město Varnsdorf. Pohled kamery na město Varnsdorf z vyhlídkové věže, v pozadí vrchol Luže - 793 m. n.m.

Náhledový obrázek webkamery Seifhennersdorf - Silberteich-Siedlung

Webkamera Seifhennersdorf - Silberteich-Siedlung

Koukněte na město Seifhennersdorf a jeho okolí webkamerou ONLINE. Pohled webkamery na městečko Seifhennersdorf a okolí. Německo.

Náhledový obrázek webkamery Nový Bor

Webkamera Nový Bor

Sledujte webkamerou ONLINE město Nový Bor. Otočná webová kamera s pohledem na náměstí z věže v Novém Boru.

Náhledový obrázek webkamery Krásná Lípa

Webkamera Krásná Lípa

Pohled webové kamery na náměstí v Krásné Lípě v srdci Českého Švýcarska.

Náhledový obrázek webkamery Kristýna

Webkamera Kristýna

Koukněte webkamerou online na aktuální dění na Kristýně u Hrádku nad Nisou. Pohled webové kamery ze vstupu do areálu Kristýna - Hrádek nad Nisou.

 

    Liberecký kraj, který je svou rozlohou nejmenším krajem ČR, tvoří čtyři okresy - Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily. Správním centrem kraje je Liberec. Symbolem kraje se stala jedinečná stavba horského hotelu Ještěd, která obdržela Perretovu cenu.

     Na území libereckého kraje, který je převážně hornatý, leží Lužické a Jizerské hory, Ještědský hřbet a západní část Krkonoš. Podnebí v Libereckém kraji je chladné a deštivé. Najdete tu nejdeštivější místo v ČR a to na severním svahu oblasti Bílého Potoka. V kraji je mnoho převážně jehličnatých lesů.

     Významnou součástí ekonomiky kraje je cestovní ruch. Pokud hledáte destinaci pro dovolenou na severu Čech, Liberecký kraj má co nabídnout. V případě letního pobytu si můžete zvolit téměř jakoukoli aktivitu – pěší a cyklo turistiku (a to jak na horách, tak v nižších oblastech), koupání (Máchovo jezero), městskou a památkovou turistiku. K nejnavštěvovanějším hradům a zámkům patří Bezděz, Sychrov, Frýdlant, Zákupy, Lemberk, Hrubý Rohozec a Valdštejn.

     Největším turistickým lákadlem jsou Jizerské hory, které obklopují města Liberec, Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou, Smržovka, Tanvald a Desná. Nejvyšším vrcholem na české straně Jizerských hor je Smrk (1124 m.n.m.). Ubytování můžete najít například v Bedřichově, Janově nad Nisou nebo v Josefově Dole. Jizerské hory jsou v zimě pobytovým rájem lyžařů a v letních měsících cyklistů. V podhůří Jizerských hor 25 km od Liberce naleznete malebné lázeňské městečko Lázně Libverda. Lázně Libverda je také nástupním místem pro „Singltrek pod Smrkem“ s téměř 80 kilometry různých náročností pro zkušené sportovce i rodiny s dětmi.

     Lužické hory nejsou příliš vysoké, ale i tak tvoří významné klimatické rozhraní, které odděluje severní rovinaté kraje od vnitrozemí Čech. Nejvyšší horou je Luž (793 m n.m.), dalšími významnými vrcholy jsou Jedlová, Klíč, Hvozd a Studenec. Při výletech můžete obdivovat rozmanitou lidovou architekturu - Roubené domy s podstávkou a malými dělenými okny, se sedlovou střechou a se štíty vykládané různobarevnou břidlicí.

     Ještědský hřeben s nejvyšším vrcholem Ještěd ( 1012 m n.m.) je vyhledávaným místem lyžařů. Skiareál Ještěd nabízí ideální podmínky pro všechny lyžaře. V letních měsících naleznete v areálu zábavné stezky s různými stanovišti s informacemi o regionu. V hotelu přímo na vrcholu Ještědu je nejen restaurace, ale je zde možnost se i ubytovat. Pokoje vám zde nabídnou daleké výhledy do všech světových stran nebo také pocit, že letíte vesmírnou lodí. Ubytování na Ještědu je prostě nevšední zážitek.

     Pro zvídavé nejen děti, ale i dospělé je v Liberci QLANDIA, která je moderním science centrem, kde se mohou návštěvníci vzdělávat zážitkovou metodou. V deseti expozicích se nachází přes 400 interaktivních exponátů z různých oblastí – např. astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, techniky i matematiky.

     Liberec se také může pyšnit nejstarší ZOO v České republice. Liberecká ZOO je známá také chovem bílých tygrů a lachtanů. Hned vedle ZOO je možné navštívit libereckou Botanickou zahradu, která patří k nejkrásnějším u nás. Většina rodin s dětmi si tyto dvě atrakce určitě nenechá ujít. V blízkosti je i několik restaurací, kde je možné je občerstvit.

     Patronkou nejen rodin, ale i celého libereckého kraje je sv. Zdislava, světice, která žila v blízkosti Jablonného v Podještědí a založila několik kostelů a klášterů v okolí. Sv. Zdislava žila ve 13. Století, byla známá svojí pracovitostí, pobožností a pomoci chudým a nemocným. Jsou s ní spojené památky jako hrad Lemberk, na kterém žila, bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí, Zdislavina studánka, klášter v Jablonném a další.

Kliknutím na odeslat, pošlete administrátorovi informaci o nefunkčnosti kamery.